Jak należy traktować projektowanie wnętrz?

Słowo projektowanie, bardzo często i nieodłącznie kojarzy nam się ze sztuką i dopasowaniem. Warto zauważyć, że sam projekt, to realizacja pewnej ustalonej wizji, która może być traktowana na równi z prawdziwą sztuką tworzenia. Projektowanie zadaje wasze pytanie dotyczące natury człowieka oraz jego najbliższego otoczenia.

To właśnie w taki sposób ustalane są poszczególne inspiracje, które są dla danego architekta pewnym natchnieniem, dzięki czemu jest on w stanie lepiej wykonać swoją wizję. Dzisiaj zmysł wzroku jest bardzo ważny, nie patrzymy nigdy na ilość mebli, ani na ich kolor tylko na jakość wnętrza, w jakim się znajdujemy. Po tym można rozpoznać rękę mistrza, dbałość o detale czy też inne dodatki pokazuje więcej niż sam opis, który składa się jedynie ze słów.

Rozmach i sztuka tworzenia

Domowe salony, muszą być urządzane z rozmachem, dzięki takiemu podejściu jesteśmy w stanie wykreować pewien nowoczesny obraz, a następnie przenieść go na dane pomieszczenie.
To sprawia, że realizujemy do końca swoją wizję, a każda osoba zajmująca się tworzeniem wnętrza, robi to na swój sposób. Każdy czym się inspiruje, ale ostatecznie poszczególne elementy dodawane są indywidualnie, co sprawia, że wnętrza naszych domów, tak bardzo się od siebie różnią. Jeśli przy projektowaniu wnętrz inspirujemy się konkretnym stylem to znak, że podoba nam się taka, a nie inna aranżacja, żeby całość wyglądała bardziej oryginalnie, to finalnie dodajemy jakiś własny element, po to, aby wnętrze posiadało własny dynamizm.

Nowoczesna wizja

Współczesne projekty mieszkań, mogą nas doprowadzić do prawdziwego bólu głowy, niekiedy tworząc unikalne wnętrza, ma się wrażenie podróży do zupełnie nowego świata, zwłaszcza jeśli współczesna stylizacja jest bardzo innowacyjna, a same pomieszczenia nie przypominają tradycyjnych pokoi. Niekiedy w takich stylizacjach odczuwamy przeładowanie treści, ale wnętrza wyglądają wtedy lepiej od standardu niż realny pokój, zwłaszcza jeśli we wnętrzu skupiamy się na elementach bardzo futurystycznych.
Architekci nie potrzebują ograniczeń, mogą przekraczać kolejne granice w celu wyrażenia ekspresji, co jest bardzo ważne, ponieważ emocje we wnętrzu muszą być widoczne, tylko wtedy widać jak dużo pracy włożono, aby zaprojektować takie, a nie inne wnętrze. Projektowanie wnętrz nie powinno być żmudnym obowiązkiem, do którego podchodzimy z niechęcią, tylko pasją, w której codziennie otrzymujemy nowe wyzwania. Właśnie w taki sposób należy dzisiaj kreować pomieszczenia, aby wykazać się zupełnie nowym podejściem. Nie wszyscy lubią tak drastycznie zmiany, zbudowanie klasycznego wnętrza, także wymaga czasu, ale efekt przypomina nam to, co widzieliśmy już wielokrotnie, zwłaszcza na historycznych zdjęciach.

Tradycyjny odbiór wnętrza

Klasyczny design pomieszczeń musi być urozmaicony za pomocą określonych mebli, które powinny być dopasowane do danej epoki. Jeśli więc całość ma wyglądać klasycznie, to styl umeblowania musi być tak samo dopasowany, po to, aby wnętrze było spójne.
W takim wypadku daje to o wiele lepszy odbiór pomieszczenia, projektowanie nie ma własnej definicji, ponieważ to my ludzie tworzymy dane projekty i wszystko opiera się na naszej wyobraźni. Umysł twórczy nie posiada żadnych ograniczeń, dlatego możemy bez żadnych problemów, zmienić koncepcję wnętrza danego pokoju, jeśli stwierdzimy, że rzuci to zupełnie nowe światło, na dane pomieszczenie. Płaszczyzna architektury jest bardzo zmienna, wiele zależy od rozmieszczenia poszczególnych pokoi.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij