Jak oszacować wielkość powierzchni magazynowej, kiedy planujesz wynająć

Jak oszacować wielkość powierzchni magazynowej, kiedy planujesz wynająć

W Polsce coraz więcej powstaje parków magazynowych, które oferują między innymi wynajem powierzchni. Są to miejsca, które pod wieloma względami są idealnie dostosowane pod klientów biznesowych, jednak to od danej firmy i jej potrzeb będzie zależało to, jakiej wielkości magazyn wybierze. Jak można to oszacować?

Jak wynająć powierzchnię magazynową?

Jeżeli chodzi o rynek magazynów w Polsce, zdecydowanie jest w czym wybierać i każdego roku przybywa ich coraz więcej. Jest popyt, to jest i podaż, jako że zainteresowanie tego typu inwestycją jest wyjątkowo duże. Przedsiębiorcy szukają miejsc dla swoich firm i tego, by mieć odpowiednie punkty z możliwością przechowywania i dystrybuowania swoich towarów. Ich wybór nie jest więc łatwy, jako że do dyspozycji mamy najróżniejsze wielkości i typy magazynów. To oczywiście pozwala na dobranie odpowiednich parametrów pod swoje potrzeby. Powierzchnie magazynowe to tematyka analizowana przez serwis TOPmagazyny.pl, można więc dowiedzieć się, jakie są ich rodzaje czy przeznaczenie, a także zorientować się, na co zwracać uwagę, gdy chce się wynająć magazyn.

Jak oszacować jaka wielkość powierzchni magazynowej będzie potrzebna?

Dostępne powierzchnie magazynowe mogą mieć różną wielkość – od całkiem małych, po ogromne, umożliwiające składowanie dużych ilości towarów. Z pewnością, aby wybrać jak najlepiej, należałoby w pierwszej kolejności zastanowić się nad tym, jakie potrzeby ma nasza firma i w jaki sposób dana powierzchnia będzie wykorzystywana. Wielkość przedsiębiorstwa czy rodzaj prowadzonego biznesu także jest tutaj nie bez znaczenia. Czym innym będą się przecież kierować duże firmy, a czym innym małe – ich możliwości, także finansowe także znajdują się na odmiennych poziomach.

Jak szukać powierzchni magazynowej pod wynajem dla swoich potrzeb?

Znalezienie powierzchni magazynowej, która spełni nasze oczekiwania, nie jest zadaniem prostym, głównie z racji tego, jak dużą konkurencję mamy obecnie na rynku. Po pierwsze należałoby więc zapoznać się z różnymi ofertami i je przeanalizować. Dotyczy to nie tylko dostępnych wielkości powierzchni pod wynajem, ale i wszystkiego, co jest z tym powiązane, czyli udogodnienia technologiczne, infrastruktura drogowa, a także sama lokalizacja. Ważne też jest, by taki magazyn był dostosowany do specyfiki branży, którą zajmuje się najemca.

Jaką wielkość magazynu pod wynajem wybrać?

Wiele będzie zależało przede wszystkim od wielkości firmy i jej specyfiki. Jednym wystarczy niewielki magazyn do składowania towaru, inni będą szukać ogromnych hal magazynowych. Trzeba więc realnie ocenić swoje potrzeby i możliwości, a jak wiadomo, im większy metraż, tym wyższa cena. Poza tym nie warto wybierać większych powierzchni na wszelki wypadek, ponieważ może się okazać, że dodatkowa przestrzeń nigdy nie zostanie w pełni wykorzystana, choć z drugiej strony warto też wziąć pod uwagę rozwój firmy i to, że być może w przyszłości wygospodarowanie dodatkowego miejsca stanie się koniecznością. Należy wziąć pod uwagę każdy aspekt swojej działalności, a także zorientować się, czy wybrany magazyn będzie dla nas wystarczający.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij