Jak przygotować garaż?

Jak przygotować garaż?

Garaż to częste wyposażenie nowoczesnego domku jednorodzinnego i innych budynków. Zapewne, gdy już go posiadamy, to następnie chcemy postarać się jak najlepiej wykorzystać to pomieszczenie. Nie uważamy, że garaż to tylko miejsce na samochód. Czasami nawet nie wykorzystujemy go w taki sposób. Dzięki temu zyskujemy na przestrzeni i możemy w jeszcze ciekawszy sposób wykorzystać garaż.

Możliwości jest naprawdę wiele. Na przykład niektórzy decydują się na jego zastosowanie w celu przygotowania lokalu użytkowego do prowadzenia działalności gospodarczej. Inni natomiast budują w garażu pracownię, warsztat, siłownię czy pomieszczenia mieszkalne. Możliwe, że i my mamy pomysł na jego zastosowanie.

Projekt i wyposażenie

Jak przygotować garaż - projekt i wyposażenie

Jeśli już posiadamy pewien cel związany z wykorzystaniem garażu, to należy dokładnie zastanowić się nad jego projektem. Możliwe, że dopiero budujemy dom i możemy z architektem ustalić wymiary takiego garażu. Uznaliśmy, że potrzebujemy w nim więcej przestrzeni. Zgodnie z aktualnymi przepisami budowlanymi pojedyncze miejsce parkingowe powinno posiadać przynajmniej 5 metrów długości i 2,3 metra szerokości. Ale to nie wszystko, ponieważ samochód musi z każdej strony zachować dystans od ścian, minimum 0,5 metra. Czasami warto jest zwiększyć taką standardową powierzchnię garażu kilkukrotnie. Dopiero wtedy uzyskujemy ogromną przestrzeń, którą można właściwie zagospodarować. Zdarza się, że właśnie w garażu tworzymy dodatkowe miejsce na pralnie i suszarkę. Dzięki temu nie mamy problemu z takimi rzeczami w naszym domu. Jest w nim o wiele spokojniej.

Kiedy ustalimy już wymiary garażu i jego zastosowanie, to dobrze jest jeszcze zastanowić się na bramą garażową. W tym kierunku mamy wiele propozycji na rynku. Wystarczy spojrzeć na producentów sprzedających bramy garażowe. Pewne z nich działają na podstawie nowoczesnych alarmów, pilotów, które otrzymujemy w gratisie. Zapewne trudniejszy jest już montaż takiego systemu otwierania bramy garażowej. Ale również i z tym będziemy mogli sobie krok po kroku poradzić. Pomaga nam w tym dołączona dokładna instrukcja producenta. Zawsze w razie potrzeby możemy zgłosić się do elektronika bądź złotej rączki, która udzieli nam fachowej pomocy.

Jakie zastosowanie garażu:

Jakie przeznaczenie i projekt garażu?

  • garaż jako magazyn – odpowiednia przestrzeń pojawiająca się w garażu daje szerokie możliwości magazynowania. Jeśli więc prowadzimy własny sklep bądź inną działalność, to wszystkie produkty będziemy mogli składować w naszym garażu. Wtedy tym bardziej jego wymiary odgrywają znaczenie. Zdarza się, że pewni samodzielni wydawcy książek posiadają swoje egzemplarze w garażu. I kiedy przychodzi do wysyłki książek, to wybierają się do tego miejsca, a następnie nadają przesyłkę do Klienta. Tak może się dziać w przypadku wielu innych rodzajów działalności gospodarczej.
  • garaż jako warsztat samochodowy – prowadzenie usług motoryzacyjnych stanowi wyzwanie w dzisiejszych czasach, natomiast nadal cieszy się wysokim zapotrzebowaniem. Dzieje się tak, ponieważ nadal korzystamy z samochodów i innych pojazdów. Jest ich na świecie jeszcze więcej. Przez to co pewien czas pojawiają się w nich pewne usterki, które należy odpowiednio wyeliminować. Prowadzenie takiego warsztatu w garażu wymaga przygotowanie podłoża, stworzenie kanału bądź specjalnych podnośników. Dodatkowo dobrze jest wyposażyć się w najbardziej przydatne narzędzia i urządzenia. Dzięki nim warsztat samochodowy nabiera jeszcze większego znaczenia.
  • garaż jako pracownia artystyczna – przygotowanie nowych obrazów, tworzenie produktów własnoręcznie. Aktualnie również i ta forma działalności cieszy się zainteresowaniem. Jeśli specjalizujemy się w tym kierunku, jesteśmy kreatywni i posiadamy ciekawe pomysły, to tym bardziej powinniśmy zdecydować się na coś takiego. Wtedy praca może okazać się dla nas prawdziwym hobby. Będziemy mogli się o tym przekonać dość szybko.
  • garaż jako pomieszczenie mieszkalne – kolejne pomieszczenie, sypialnia czy pokoje dla dzieci. Takie i inne możliwości mieszkalne daje nam garaż. Warto więc dokładnie pomyśleć, jakie jeszcze pomieszczenia przydałyby się w naszym domu. Wtedy ustalmy, czy możliwe jest przekształcenie garażu w taki sposób. Jeśli tak, to przejdźmy do realizacji tego zadania pod opieką prawdziwych fachowców budowlanych.

Nasz pomysł na garaż

Nasz pomysł na garaż

Istota w projektowaniu garażu polega na tym, aby idealnie spełniał nasze potrzeby i oczekiwania. Nie chcemy w tym kierunku do nikogo się dostosowywać. Przypatrzmy się sobie, a następnie starajmy się uzyskać garaż, z którego będziemy chętnie korzystać jak najczęściej.

Ustalmy krok po kroku, co chcemy w nim zmienić, a następnie przejdźmy do realizacji. Zapewne poniesiemy w tym kierunku pewne koszty finansowe, natomiast są one tego warte i tak należy na to patrzeć.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij