Jak rozmieścić punkty świetlne w pokoju hotelowym, aby wyeksponować aranżację?

Hotel o wysokim standardzie, a także ten o nieco niższym muszą dbać o swoją renomę. Dlatego w każdym przypadku niezbędne jest odpowiednie wyeksponowanie aranżacji. A jak to zrobić? Wystarczy odpowiednio rozmieścić punkty świetlne w pokojach hotelowych, czyli dobrać odpowiednie oprawy i żarówki led. Jakie mamy możliwości?

Sufit podwieszany w nowocześnie urządzonym apartamencie

Oczywiście zaczniemy od głównych źródeł światła. Tu wśród wielu możliwości można zdecydować się na oprawy wpustowe z żarówkami led. Oczywiście należy dobrać szeroki kąt padania światła wynoszący przynajmniej 120 stopni. Sufit podwieszany z oświetleniem może znajdować się w centralnej części nowocześnie urządzonego apartamentu, np. w stylu hi-tech. Równie dobrze można go jednak również wykonać w miejscu, gdzie będzie się znajdował kącik wypoczynkowy lub aneks kuchenny. W przypadku standardowych pokoi hotelowych zastosowanie sufitu podwieszanego znacząco zmniejszałoby przestrzeń, dlatego te rozwiązanie przeznaczone jest do przestrzeni o podwyższonym standardzie, takim jak apartamenty.

Żyrandol w pokoju urządzonym w stylu ludwikowskim i retro

Jeśli stylistyka hotelu odnosi się do minionych epok, XVII- XIX wieku, to najlepiej prezentować się będzie jeden żyrandol w pokoju hotelowym, który stylistycznie dopasuje się do rzeźbionych mebli zarówno stolika, toaletki, jak i wezgłowia łóżka. Zamiast toaletki w pokoju hotelowym może znajdować się również biurko na nim najlepiej postawić niewielką lampkę z obowiązkowym abażurem, w której wnętrzu zastosuje się nowoczesną żarówkę led stylizowaną na starą. Podobnie do żyrandola można dobrać świeczki led, a w przypadku modelu wyposażonego w abażurowe klosze również żarówki Edisona. Do stylu retro pasują również stylizowane plafony z kryształkami, wyposażone w gwinty G9 do których można wkręcić, a właściwie wcisnąć żarówki LED G9. W małym pokoju, gdzie nie ma miejsca na żyrandol warto zdecydować się na symetrycznie położone nad łóżkami kinkiety. Do każdego z nich można wybrać żarówkę LED G9. W przypadku wąskiego pokoju należy wybrać takie oprawy, których światło będzie skierowane na przeciwległą ścianę, a w przypadku niskiego powinno być skierowane do góry.

Kinkiety w pokoju hotelowym w stylu skandynawskim

Styl skandynawski to przede wszystkim praktyczne podejście do designu użytkowego. Tu nie ma miejsca na przypadek, a wszystko, co znajduje się we wnętrzu pokoju zostało w nim umieszczone w konkretnym celu. Dlatego również oświetlenie musi zapewniać ergonomię. Najlepiej sprawdzają się tu kinkiety umieszczone na ścianach, a także taśmy ledowe podkreślające lustro. Kinkiety zawsze powinny znajdować się na jednej ścianie nad łóżkami, jeśli znajdują się one w jednej linii, bądź naprzeciw siebie, jeśli w ten sposób ustawione są łóżka w pokoju. Oczywiście należy wybrać żarówki LED G9 o ciepłej barwie, w przypadku opraw z takim właśnie gwintem. Temperatura barwowa powinna wynosić 2700 Kalwinów, aby zapewniać maksimum komfortu gościom hotelowym. Takie oświetlenie świetnie komponuje się z wykończeniem w drewnie, dodając wnętrzu więcej ciepła, gdyż dominujące kolory są w tym przypadku chłodne, jasne i pastelowe. Jeśli chce się podkreślić aranżację skandynawską można wybrać również bardziej chłodną barwę światła. Jednak w takim przypadku najlepiej zdecydować się na neutralną, gdyż nie razi ona w oczy po dłuższym czasie tak jak zimne oświetlenie ledowe.

Industrialny klimat i surowa stylistyka

Czasem wyposażenie tworzone jest wbrew powszechnym zasadom, że we wnętrzu sypialni powinno znajdować się oświetlenie o ciepłej barwie. Tak jest w przypadku stylu industrialnego. Tu można wybrać lampy wiszące, umieszczone w jednej linii z żarówkami led skierowanymi w górę i w ten sposób lepiej rozpraszającymi światło. Jeśli we wnętrzu jest odpowiednio dużo miejsca warto postawić na metalową lampę stojącą, która tworzy bardziej domowy klimat wnętrza. Najlepiej jeśli oświetla ona kącik, gdzie znajduje się biurko lub komoda na ubrania, bądź znajduje się przy łóżku zamiast lampki nocnej i pozwala na zagłębienie się w wieczorną lekturę.

Odpowiednie rozmieszczenie punktów świetlnych w pokoju hotelowym jest niezbędne. Dzięki temu można stworzyć lepsze zdjęcia, które zostaną umieszczone na stronie hotelu, reklamując jego ofertę. Odbiór gości hotelowych dzięki temu jest także bardziej pozytywny. Decydując się na obrazy w pokoju hotelowym można je podkreślić poprzez dobór kinkietów umieszczonych po dwóch stronach.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij