Jak urządzić pokój dla rodzeństwa

Jak urządzić pokój dla rodzeństwa?

Aranżacja pokoju rodzeństwa zależy głównie od tego, jak dużą przestrzenią dysponujemy. W przestronnych pomieszczeniach możemy sobie pozwolić na więcej… Jednak zawsze trzeba wziąć pod uwagę funkcjonalność. Taki pokój ma w końcu służyć nie tylko do zabawy, ale również nauki i odpoczynku, dlatego należy urządzić go z głową. 

Jakie łóżko w pokoju rodzeństwa? 

Jednym z najważniejszych mebli w pokoju rodzeństwa jest łóżko, które powinno być nie tylko wygodne, ale również praktyczne, szczególnie, jeśli nie dysponujemy zbyt dużą przestrzenią. W małych pokojach łóżka dziecięce służą nie tylko do spania, ale również do odpoczynku – bardzo często w dzień pełnią rolę sofy. Wybór łóżka do pokoju dziecięcego nie jest łatwym zadaniem, tym bardziej jeśli ma z niego korzystać rodzeństwo. Czy w tym przypadku lepiej sprawdzi się jedno łóżko piętrowe czy może dwa osobne modele? Jakie łóżka dla rodzeństwa wybrać wyjaśnia Gotme.pl, wskazuje najpraktyczniejsze rozwiązania do pokoju dla dwójki, a nawet trójki dzieci. Z tego poradnika można dowiedzieć się również, jak maksymalnie wykorzystać niewielką przestrzeń w pokoju rodzeństwa. A o czym pamiętać, wybierając pozostałe meble? Jakie biurko czy szafa sprawdzą się w takim pomieszczeniu? 

Szafa i biurka dla dzieci

Szafa powinna być na tyle duża, aby bez problemu pomieścić ubrania rodzeństwa, dobrym pomysłem będą zatem modele narożne. Ponadto każde dziecko powinno mieć wydzieloną własną część tego mebla, dzięki czemu unikniemy kłótni oraz przerzucania odpowiedzialności za np. sprzątanie półek. Jeśli dysponujemy większą przestrzenią, możemy również zdecydować się na dwie osobne szafy, jednak te rozwiązanie okaże się droższe. A na jakie biurko zdecydować się w pokoju rodzeństwa i jak je ustawić?

Tak naprawdę mamy dwie możliwości, możemy zdecydować się na jedno, duże, wspólne biurko lub dwa osobne. Ta pierwsza opcja sprawdzi się, jeśli dzieci się ze sobą dobrze dogadują, a na dodatek są w podobnym wieku. Natomiast jeśli urządzamy pokój dla przedszkolaka i pierwszo- lub drugoklasisty, powinniśmy raczej pomyśleć o dwóch osobnych meblach. Dobrym pomysłem będą np. biurka zlokalizowane pod łóżkiem piętrowym, dzięki czemu każde dziecko będzie miało swoje miejsce w pokoju. Warto również zadbać o odpowiednie oświetlenie biurka, najlepiej postawić je w pobliżu okna. 

Podział na strefy w pokoju rodzeństwa

Urządzając pokój dla rodzeństwa, warto pamiętać o podziale pomieszczenia na strefy, które mogą być wspólne lub osobne dla każdego dziecka. Ważne jest, aby wydzielić strefę do nauki, która będzie sprzyjać koncentracji, strefę zabawy, snu oraz przechowywania. W tej ostatniej powinny znaleźć się pojemne szafy i komody, w których będą znajdować się nie tylko zabawki, ale również rzadziej używane przedmioty, takie jak chociażby dodatkowa pościel. Warto również zadbać o to, aby strefa nauki i zabawy nie znajdowały się w bezpośrednim sąsiedztwie. W przeciwnym razie, dziecku trudniej będzie się skoncentrować podczas wykonywania szkolnych obowiązków.  

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij