Jak wybrać agregat prądotwórczy do domu?

Jak wybrać agregat prądotwórczy do domu?

Agregaty prądotwórcze to urządzenia mające zastosowanie w wielu sytuacjach, również w domu. Po co nam generator prądu w miejscu, gdzie korzystamy z przyłącza energetycznego? Zasilanie może zawieść, a przyczyną może być chociażby burza. Aby ustrzec się przed brakiem możliwości korzystania z urządzeń elektrycznych, zaleca się zakup agregatu prądotwórczego. Jaki typ generatora będzie najbardziej użyteczny w domu prywatnym?

Generator prądu do domu – jednofazowy czy trójfazowy?

Najważniejszym dylematem związanym z zakupem agregatu prądotwórczego do domu jest wybór między agregatem jednofazowym a trójfazowym. Generatory jednofazowe o napięciu 230 V zawężają spektrum działania urządzenia, ponieważ pozwalają podłączyć tylko urządzenia działające na jedną fazę. Zupełnie wystarczą, kiedy będziemy je wykorzystywać do zasilania lodówki, komputera czy domowego oświetlenia. Kiedy jednak chcemy przeprowadzić remont albo dokończyć prace budowlane, wówczas powinniśmy zdecydować się na agregat trójfazowy o napięciu 400 V. Pozwala on podłączyć różnego rodzaju maszyny budowlane zasilane z siły, a jednocześnie zapewnia energię elektryczną sprzętom działającym pod napięciem sieciowym.

Inne cechy generatorów prądu

Napięcie generatora prądu to nie jedyna cecha, która powinna być dla nas ważna przy wyborze agregatu. Na co jeszcze powinniśmy zwracać uwagę? Pozostałe kluczowe właściwości agregatów prądotwórczych to:

  • moc agregatu, podawana na tabliczce znamionowej urządzenia, wyrażana w kW. To od mocy zależy, czy agregat będzie w stanie zasilić dany sprzęt,
  • rodzaj paliwa wykorzystywanego do pracy agregatu – agregat na benzynę albo olej napędowy. Agregat z silnikiem diesla jest droższy, ale koszty jego eksploatacji są mniejsze,
  • generator stacjonarny lub przenośny – ten drugi będzie bardziej odpowiedni, jeśli planujemy korzystać z urządzenia zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.

 Czy warto mieć agregat prądotwórczy w domu?

Agregat prądotwórczy jest bez wątpienia urządzeniem, które warto posiadać w swoim domu. Dlaczego? Na to pytanie odpowie nasz ekspert z wypożyczalni sprzętu budowlanego i rusztowań Ramirent:

Agregat prądotwórczy spełnia ogromną rolę, kiedy dochodzi do awarii sieci. W takiej sytuacji osoby, które nie posiadają generatora, nie mogą korzystać z żadnych odbiorników elektrycznych. Przez brak możliwości naładowania telefonu komórkowego czy laptopa są odcięte od świata zewnętrznego; tracą poczucie bezpieczeństwa, ponieważ nie mogą uruchomić systemu alarmowego; nie mogą otworzyć bramy garażowej, tracą możliwość załączenia ogrzewania i sterowania oświetleniem. Egzystują, czekając na naprawę usterki, która może się przedłużać. Właśnie z tego powodu wynajem agregatu prądotwórczego jest dobrym posunięciem! Nie ma potrzeby jego kupowana- wystarczy w momencie awarii zgłosić się do Ramirent, a my pomożemy wybrać najlepsze urządzenie, przeszkolić użytkownika z jego korzystania, a w razie potrzeby podwieźć na plac budowy czy do domu najemcy.

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij