Jak wybrać działkę inwestycyjną?

Przed zakupem odpowiedniej działki warto przede wszystkim najpierw sprawdzić, czy rzeczywiście ma ona korzystny potencjał zabudowy. W przyszłości powinna ona przynosić satysfakcjonujący zysk, a także mieć uregulowaną sytuację prawną. Przyszły właściciel działki powinien mieć dostęp do dokumentów, które będą gwarantem bezpiecznej transakcji. Na co warto zwrócić uwagę przed wybraniem odpowiedniej działki pod inwestycję? Czy warto skorzystać z pomocy firmy, która zajmuje się pozyskiwaniem gruntów? Zapraszamy do przeczytania artykułu.

Rzetelna selekcja

Przed wyborem odpowiedniej ziemi należy przede wszystkim dokładnie sprawdzić, czy rzeczywiście teren spełnia szereg restrykcyjnych wymogów pozwalających na przeprowadzenie legalnej i bezpiecznej transakcji kupna. Znalezienie odpowiedniej działki bardzo często jest dość długim i żmudnym przedsięwzięciem. Osoby, które na co dzień nie zajmują się tym tematem, a także nie mają wiedzy dotyczącej rynku nieruchomości, bardzo często mają z tym problem. W związku z tym proces znalezienia odpowiedniego gruntu się wydłuża.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej działki?

Istnieje kilka czynników, które są niezwykle istotne podczas wybierania odpowiedniej działki, zwłaszcza jeśli szuka się gruntu typowo pod inwestycję.

  • Lokalizacja – jest to jeden z głównych czynników, na który warto zwrócić uwagę podczas szukania odpowiedniego gruntu. Przede wszystkim musi to być miejsce o dużym potencjale rozwoju, które odpowiada zapotrzebowaniu pewnej grupy osób. Sporą popularnością cieszą się tereny zarówno zlokalizowane w centrum miasta, jak i na obrzeżach. Wszystko zależy oczywiście od konkretnej inwestycji. Jeśli są to grunty pozyskiwane pod zabudowę mieszkaniową, rozsądnie będzie szukać ziemi oddalonej od centrum, na obrzeżach miasta.
  • Odpowiednie wymiary – aby móc zakupić taki grunt, który sprosta oczekiwaniom, warto przede wszystkim zajrzeć do rozporządzenia Ministra Infrastruktury. Dzięki temu dokumentowi można mniej więcej dowiedzieć się, jakie są minimalne wymiary działki budowlanej. Co ciekawe, można tam również zapoznać się z wytycznymi dotyczącymi warunków zabudowy terenu. Uzyskać informacje dotyczące tego, czy obiekt nie narusza na przykład ładu przestrzennego.
  • Stan prawny – jest to jeden z ważniejszych czynników, na który warto zwrócić uwagę. Nieuregulowany stan prawny danej nieruchomości sprawia, że niestety nie warto decydować się na tego typu transakcję. Koniecznie trzeba skontrolować między innymi księgę wieczystą, a także uzyskać wypis z rejestru gruntów i budynków.
  • Dostępność przyłączy – koniecznie trzeba sprawdzić, czy dana działka ma dostęp do przyłączy. Taki teren musi mieć możliwość doprowadzenia niezbędnej infrastruktury. Te elementy podnoszą jego wartość.

Pomoc specjalistów INWI

Nie da się ukryć, że samodzielne pozyskiwanie gruntów, a także szukanie odpowiedniej działki bywa dosyć żmudnym procesem. Warto skorzystać z oferty firmy, która od wielu lat działa w branży deweloperskiej, a także zajmuje się profesjonalnym pozyskiwaniem gruntów pod inwestycje. Proponujemy współpracę w tym zakresie z przedsiębiorstwem INWI. Dzięki temu nie musisz tracić czasu na poszukiwanie terenu, ponieważ INWI zajmuje się tym sposób kompleksowy. Firma dysponuje terenami sprawdzonymi, w niezwykle atrakcyjnych lokalizacjach, z między innymi uregulowanym stanem prawnym. Warto zdecydować się na współpracę!

Wybór działki inwestycyjnej bywa naprawdę trudny. Warto zatem zwrócić się o pomoc do profesjonalnej firmy, która od lat zajmuje się pozyskiwaniem gruntów. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że kupujesz działkę sprawdzoną, z dużym potencjałem inwestycyjnym.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij