Jak wybrać idealne meble do kuchni

Jak wybrać idealne meble do kuchni?

Urządzanie kuchni może wydawać się zajęciem łatwym i przyjemnym, jednak bez dobrze przygotowanego projektu i wskazówek specjalistów, ostateczny efekt, może rozczarować. Wybór dobrych mebli kuchennych to nie jedyne wyzwanie, z którym przyjdzie Ci się zmierzyć podczas urządzania tego pomieszczenia. Równie ważne jest też odpowiednie rozmieszczenie sprzętów AGD, wybór oświetlenia, kształtu zabudowy, czy organizacja blatu roboczego.

Od czego zacząć?

Urządzanie kuchni warto zacząć od dokładnego zmierzenia pomieszczenia, oraz od określenia jego przeznaczenia. Co to oznacza? Podczas gdy w nowym budownictwie, popularnością cieszą się kuchnie otwarte na salon, stare budownictwo charakteryzuje się zamkniętymi przestrzeniami, a kuchnie w takich mieszkaniach są zazwyczaj niewielkich rozmiarów. Dlatego to właśnie od wielkości pomieszczenia zależy nie tylko rodzaj i sposób zabudowy jaki wybierzemy, ale również to, czy kuchnia będzie pełniła równocześnie funkcję jadalni (co może wymagać zupełnie innej organizacji zabudowy, np. zmniejszenie blatu roboczego, czy ograniczenie miejsca na szafki)

Kuchnia jest pomieszczeniem, które wymaga szczególnych rozwiązań. Marnowanie przestrzeni jest niedopuszczalne, zwłaszcza w przypadku niewielkiego metrażu, w którym każdy centymetr jest na wagę złota. Właśnie dlatego, meble na wymiar, cieszą się obecnie dużą popularnością, dając większe możliwości, niż zakup gotowych mebli z salonu.

Dobry projekt kuchni to podstawa

Jeśli nie znasz się na urządzaniu przestrzeni, lub nie masz na to czasu, ani cierpliwości, nie wahaj się prosić o pomoc. Dobry producent mebli kuchennych wykona projekt za Ciebie, uwzględni Twoje pomysły i dorzuci do nich ogrom fachowej wiedzy i umiejętności. Pamiętaj o tym, że meble kuchenne to inwestycja na lata, dlatego nie warto na nich oszczędzać, a dobrze zorganizowana i ergonomiczna przestrzeń, nie tylko usprawni proces gotowania, ale sprawi, że przebywanie w kuchni będzie dla Ciebie przyjemnością.

Jak wybrać idealne meble do kuchni

Jakość mebli kuchennych

Meble kuchenne każdego dnia, narażone są na działanie czynników zewnętrznych, takich jak: gorąca para, ciepło buchające od rozgrzanego piekarnika, plamy i zacieki, czy tłuste palce otwierające szafki podczas gotowania. Codzienna eksploatacja jest zupełnie normalna, ale chcąc nie chcąc, niesie ze sobą pewne konsekwencje. Nieodpowiednio zabezpieczone fronty mogą się zarysować, drewniane szafki odkształcić się pod wpływem wilgoci, a kiepskiej jakości blat odbarwić się, po zaledwie kilku miesiącach użytkowania.

Właśnie dlatego szczególną uwagę należy zwrócić na rodzaj materiałów, z których wykonane są meble. Kuchnia w zabudowie daje dużo większe możliwości, przy wyborze surowców, niż gotowe meble z salonu. To ważne, zwłaszcza jeśli zależy nam na jak największej trwałości mebli, narażonych na intensywną eksploatację (co przy dużej liczbie domowników, lub małych dzieciach, jest nieuniknione).

Niezależnie jednak od tego, czy zdecydujesz się na szlachetne drewno, lekką płytę wiórową, czy może MDF (płytę pilśniową), kluczowe jest tak naprawdę zabezpieczenia surowca odpowiednimi lakierami, warstwami PVC, czy forniru. W tej kwestii warto polegać na wiedzy i doświadczeniu specjalistów, którzy pomogą wybrać odpowiednią kombinację, gwarantującą jak największą wytrzymałość.

Najlepsze meble kuchenne

Urządzanie kuchni jest działaniem wieloetapowym. Od przygotowania projektu, do jego realizacji, droga bywa burzliwa, pełna niespodziewanych zwrotów akcji, wpadek i sukcesów. Warto jednak pamiętać, że najlepsze meble kuchenne, to takie, które będą spełniały nasze osobiste oczekiwania. Siadając do projektu nie warto więc sugerować się najnowszymi trendami, ale raczej zastanowić się nad tym, co tak naprawdę nam się podoba. Zgodnie z tą zasadą, w kwestii koloru czy wyglądu kuchni warto zaufać intuicji, ale sprawy techniczne, takie jak projekt i jego realizacja, lepiej pozostawić specjaliście.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij