Jak zaaranżować stylowy ogród bez pomocy specjalisty? Z nami to się uda i to za niewielkie pieniądze!

Stylowy ogród to poniekąd wizytówka domu. Nawet najładniejszym dom z pięknym tynkiem nie będzie przyciągał uwagi, jeżeli obejście i ogród nie będą także zachwycać. Ale bądźmy szczerzy, wynajęcie specjalisty, który zaaranżuje nam ogród do tanich nie należy. Dlatego też w dzisiejszym poradniku przedstawimy, jak sprawić by ogród zachwycał, ale przy okazji na ten cel nie wydać dużej ilości pieniędzy.

Planuj – to podstawa

Nim przejdziemy do konkretów mamy dla Was pierwszą radę, a brzmi ona tak: zaplanujcie wszystko od A do Z. A więc warto przemyśleć, jaki ogród by się Wam podobał, a następnie sprawdzić ceny poszczególnych elementów. Dotyczy to zarówno roślin, ale także samych dekoracji. Duże znaczenie ma wybór samej trawy i niestety wiele osób decyduje się oszczędzać i kupuje najtańszą. Ale jak możecie się domyślić takie rozwiązanie nie do końca się sprawdza, wszak kupując najtańszą trawę może się okazać, że wraz z nią będzie rosło także sporo chwastów, a tego przecież każdy chce uniknąć. Ozdoba ogrodu dzięki trawie ozdobnej jest pewna i będzie przyciągać uwagę nie tylko Was, ale także gości, którzy będą odwiedzać Wasz dom czy ogródek.

Pewne rady dla początkujących ogrodników

Nie każdy z nas ma wiedzę na tema ogrodnictwa i uprawy roślin, dlatego też nie można od razu „porywać się z motyką na słońce” i wybierać takie okazy roślinne, które zwyczajnie są bardzo trudne w uprawie. Na samym początku trzeba pomyśleć o tym, by przygotować samo obejście wokół domu. Możecie pokryć je agrotkaniną, a następnie przykryć korą. Ale pamiętajcie, że jeżeli wybierzecie tę drewnianą, to już po krótkim czasie jej estetyka nie będzie już taka sama jak na początku, a ponadto silny wiatr będzie ją sukcesywnie rozwiewał. Dlatego też zdecydowanie lepszym wyborem jest kora kamienna, która owszem jest droższa, ale jednocześnie bardzo funkcjonalna. W międzyczasie koniecznie powinniście przygotować ziemię do wysiania trawy ozdobnej – bo tylko taka będzie się świetnie prezentować. Oczywiście trzeba ją solidnie podlewać, to patent, który sprawi, że szybko urośnie bujna i piękna. Musimy w tym miejscu przestrzec Was przed stosowaniem nawozów w dużej ilości, gdyż jeżeli użyjecie ich w nadmiarze, to niestety może się okazać, że trawa stanie się żółta. Stosujcie taką ilość, jaką zaleca producent na opakowaniu. Jeżeli bocie się problemów z gryzoniami, to warto wcześniej zdecydować się na siatkę na krety.

Sadzenie ma znaczenie

Czas najwyższy przejść do sadzenia roślin. W tym przypadku należy postawić na takie, które nie są trudne w pielęgnacji czy uprawie. Wybraliśmy dla Was kilka roślin, z uprawą których poradzi sobie każdy, nawet osoba nie mająca ręki do kwiatów. Jedną z najłatwiejszych w uprawie jest bluszcz, swoją drogą jest także bardzo piękny i sprawia, że w ogrodzie roznosi się słodki zapach. Polecamy także heliotrop, który choć nie jest odporny na trudne warunki atmosferyczne, to jednak trudno wyobrazić sobie bez niego ogród. Dobrym wyborem są jeszcze nasturcje, tym bardziej, że mają kolorowe kwiaty. Mogą być one żółte, pomarańczowe albo czerwone i będą zdobić ogród od czerwca do września.

Strefa relaksu jest ważna

W ogródku powinny znaleźć się także ścieżki, które mogą prowadzić do strefy relaksu. Najłatwiej jest wykonać ścieżki z kostki brukowej. Ale takie rozwiązanie jest droższe, szczególnie jeżeli zależy Aam na tej dobrej jakości. Dlatego też lepiej zdecydować się na ścieżkę z kamieni. Do tych zwykłych możecie dosypać ozdobne, np. w kolorze białym, dzięki temu efekt będzie jeszcze lepszy. Warto także pomyśleć o strefie relaksu, czyli miejscu gdzie będziecie mogli pokontemplować w otoczeniu przyrody i roślin. Można zdecydować się na altankę bądź po prostu ustawić krzesła i stolik pod gołym niebem. Dobrym wyborem są komplety ogrodowe ratanowe, ale i drewniane. Jeżeli chcecie zaoszczędzić, to polecamy Wam samodzielne wykonanie mebli z palet.

Każdy ogród może być piękny. Wystarczy tylko postarać się i o niego zadbać. Dlatego też jeżeli zależy Wam, aby i Wasz zachwycał, to koniecznie skorzystajcie z naszych rad. Dzięki temu sporo zaoszczędzicie, gdyż nie będziecie musieli zatrudniać projektanta czy ogrodnika.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij