Jak zadbać o kostkę brukową po zimie

Jak zadbać o kostkę brukową po zimie?

Kończąca się zima jest zapowiedzią szykujących się prac wokół naszego domu. Jedną z nich jest odpowiednie przygotowanie kostki brukowej, aby nie tylko spełniała swoje podstawowe funkcje, ale również wyglądała doskonale pod kątem wizualnym. Jak zadbać o kostkę brukową po zimie?

Regularne usuwanie lodu i śniegu w trakcie zimy

O kostkę brukową należy zacząć troszczyć się już w środku samej zimy. Regularne usuwaniu lodu oraz śniegu sprawią, że nie tylko kostka będzie bezpieczniejsza dla nas, ale również nie będzie wchłaniała zbyt dużych ilości wody, które następnie mogą zamarznąć ze względu na niskie temperatury. Taka sytuacja możne znacząco ograniczyć jej wytrzymałość w przyszłości, a nawet powodować pęknięcia.

Gruntowne czyszczenie

Kiedy mamy pewność, że sezon zimowy dobiegł końca, przyszła pora na czyszczenie kostki brukowej. Warto do tego używać specjalnych preparatów, które bez problemu usuną wszelkie zanieczyszczenia po zimie, jak na przykład sól, która również może wpłynąć na pogorszenie stanu naszej kostki. Omijanie tego etapu może negatywnie wpłynąć na wizualny odbiór naszej kostki brukowej – będzie ona biała, z zaciekami. Dla wielu osób czyszczenie kostki brukowej może wydawać się bardzo żmudnym zadaniem. Za pomocą odpowiednich preparatów jesteśmy jednak w stanie znacząco poprawić szybkość naszej pracy. Całkiem możliwe, że czyszczenie zakończymy ze znacznie lepszym skutkiem oraz dodatkowo w lepszym czasie.

Wypełnienie ubytków

W momencie ustąpienia lodu oraz śniegu, na jaw mogą wyjść pewne ubytki między poszczególnymi kostkami, które koniecznie trzeba uzupełnić. Najlepszym rozwiązaniem dla tego typu działań będzie fuga żywiczna, która sprawi, że nasza kostka brukowa będzie znacznie solidniejsza. Ubytki również mogą bardzo brzydko wyglądać z punktu widzenia naszych gości, którzy będą mogli je zauważyć.

Impregnowanie kostki brukowej

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że kostka brukowa również może zostać zaimpregnowana. Na rynku istnieje mnóstwo preparatów, które sprawiają, że nasza kostka brukowa zostanie wzmocniona dodatkową powłoką. Dzięki temu zbliżający się sezon letni, a następnie kolejny okres zimowy, nie będą straszne dla stanu jakości naszej kostki brukowej.

Przy pielęgnacji kostki brukowej przydadzą się środki, które pomogą nam w utrzymaniu lepszego stanu podłoża. Szczególną uwagę warto zwrócić na miejsce, z którego kupujemy fugi. Fuga do kostki brukowej oprócz atrakcyjnej ceny, powinna również się charakteryzować trwałością oraz łatwością w nałożeniu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij