Jak zorganizować przestrzeń wokół domu Wybieramy ogrodzenie, bramę, aranżujemy podjazd

Jak zorganizować przestrzeń wokół domu? Wybieramy ogrodzenie, bramę, aranżujemy podjazd

Budując dom skupiamy się na jego architekturze, aranżacji wnętrza i wyposażeniu. Jednak to teren przed domem stanowi naszą wizytówkę. Jak zagospodarować tę przestrzeń, aby była jednocześnie estetyczna, funkcjonalna i perfekcyjnie komponowała się z naszym domem? Duże znaczenie będzie miał tutaj projekt naszego podjazdu, a także dobór takich elementów, jak ogrodzenie, czy brama wjazdowa. Sprawdzamy zatem dostępne rozwiązania.

Automatycznie zamykana brama wjazdowa i garażowa zapewni maksimum wygody

Każdy element przestrzeni wokół naszego domu powinien być przede wszystkim wygodny w użytkowaniu. Nic po najatrakcyjniejszej estetyce, jeśli na co dzień będzie nam po prostu niewygodnie. Stąd też najpopularniejszym obecnie rozwiązaniem są automatyczne bramy wjazdowe i garażowe, sterowane wygodnie pilotem. Tutaj niezależnie od tego, na jaką bramę się zdecydujemy, czy to pod względem konstrukcyjnym (segmentowa, uchylna, skrzydłowa), czy też w zakresie zastosowanego materiału i designu, odpowiednio dobrany napęd zapewni nam komfort użytkowania bramy, jakiego oczekujemy.

Jak zorganizować przestrzeń wokół domu Wybieramy ogrodzenie, bramę, aranżujemy podjazd

Jak wybrać odpowiednie rozwiązanie? Tutaj warto przede wszystkim kierować się częstotliwością użytkowania bramy oraz jej parametrami podanymi przez producenta, przede wszystkim dotyczącymi ciężaru. Automat powinien być płynny i cichy. Dodatkowo napęd można wyposażyć w czujniki ruchu. Tego typu rozwiązania znaleźliśmy m.in. na https://sukcesgroup.pl/sklep/pl/tenpilot/. Automatyka zapewnią tutaj nie tylko wygodę, ale i bezpieczeństwo użytkowania bramy, bowiem czujniki zatrzymują proces zamykania bramy w momencie, w którym wyczują znajdującą się w jej zakresie ruchu przeszkodę.

Na koniec w tym aspekcie warto pamiętać, że szerokość bramy wjazdowej i drogi prowadzącej na posesję muszą wynosić minimum 3 m.

Podjazd przed domem – jaką nawierzchnię wybrać?

W przypadku wykończenia terenu przed domem, mamy przynajmniej kilka możliwości w zakresie doboru materiałów. Decyzja o zastosowaniu konkretnego rozwiązania na nawierzchnię naszego podjazdu powinny być podyktowana przede wszystkim stylem i architekturą naszego domu, rodzajem ogrodzenia, czy też innymi ewentualnymi obiektami małej architektury. Niezmiennie popularnym materiałem dla wykończenia podjazdu jest bruk kamienny, a dokładnie kostka granitowa. Inne dostępne opcje to klinkier brukowy i żwir. W tym przypadku swobodnie zastosujemy je także przygotowując ścieżki i alejki wokół domu. Różnica polegać będzie tutaj jedynie na grubości utwardzanych elementów. Na podjeździe nawierzchnia powinna zostać zbudowana z kostek o minimalnej grubości 6 cm, jeśli będziemy parkować przed domem samochód osobowy (8 cm grubości kostki wymagane jest dla samochodów ciężarowych). Na ścieżki i alejki wystarczą kostki o grubości 4 cm.

Ogrodzenie terenu wokół domu może podnieść prestiż posesji i skutecznie ochronić przed wścibskimi spojrzeniami

Jakie ogrodzenie wybrać dla posesji? Tutaj także mamy wiele możliwości zarówno w zakresie zastosowanego materiału, jak i designu, czy funkcjonalności. Obecnie prym wiedzie modne, nowoczesne ogrodzenie gabionowe. To rozwiązanie stwarza wiele możliwości aranżacyjnych, a dodatkowo skutecznie osłania posesję przed spojrzeniami z zewnątrz. Jeśli z kolei zależy nam nam ogrodzeniu przede wszystkim eleganckim i stylowym, które dodatkowo podniesie prestiż domu, polecanym rozwiązaniem będzie ogrodzenie kute. Murowane ogrodzenia dostarczają natomiast największego poczucia bezpieczeństwa i pozwalają zachować maksimum prywatności. W przypadku domu utrzymanego w stylu wiejskim, sprawdzi się z pewnością ogrodzenie drewniane.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij