Jaką kosiarkę kupić? Sprawdzamy!

Posiadanie ogrodu dla większości z nas jest prawdziwą przyjemnością. Nie ma bowiem nic lepszego niż chwila relaksu we własnym ogrodzie, który jest zadbany i równo przystrzyżony. Nic więc dziwnego, że ogrodnicy, którzy chcą zadbać o swoje przestrzenie w jak najlepszy sposób bardzo często poszukują sprzętów, które mogłyby im w tym odpowiednio pomóc. Z pewnością jedną z podstawowych maszyn jest w tym momencie nic innego jak tradycyjna kosiarka ogrodowa. To właśnie ona pomoże nam doprowadzić nasz trawnik do porządku, co szczególnie jest istotne po sezonie zimowym. Jednak spoglądając na różnorodność kosiarek w sklepach można odnieść wrażenie, że wybór będzie niezwykle skomplikowany. Wobec tego jaka będzie najlepsza kosiarka do naszego ogrodu?

Kosiarka i jej napęd- jaki wybrać?

Kosiarki jakie możemy znaleźć np. w sklepie stiga.pl są maksymalnie zróżnicowane, a ogrodnicy z pewnością w pierwszej kolejności zwrócą uwagę przede wszystkim na rodzaj napędu. Wobec tego, warto wiedzieć, że możemy wyróżnić:

  • kosiarkę manualną– jest to chyba jeden z najstarszych i najbardziej tradycyjnych modeli kosiarek w jakie możemy się wyposażyć. Przede wszystkim nie posiadają one absolutnie żadnego silnika i napędzane są siłą naszych rąk. Jest to model, który powoli opuszcza już sklepy ze sprzętem ogrodniczym i skutecznie jest on zastępowany przez bardziej nowoczesne i łatwiejsze w obsłudze rozwiązania.
  • kosiarkę elektryczną– to bez wątpienia jeden z bardziej nowoczesnych modeli kosiarek, która wyposażona jest w napęd elektryczny. Tego typu kosiarka wymaga więc naładowania, jednak jeśli odpowiednio dobierzemy pojemność akumulatora, wówczas z powodzeniem wystarczy nam ona na wykonanie jednego, pełnego koszenia.
  • kosiarkę spalinową– to również wyjątkowo często wybierany model kosiarki. Jest ona zasilana olejem napędowym lub tradycyjną benzyną. Wymaga ona stałego zasilania paliwem, a to z kolei może generować dodatkowe koszty podczas jej użytkowania.

To jaki napęd kosiarki wybierzemy, zależy już tylko i wyłącznie od naszych preferencji. Warto więc odpowiednio przemyśleć tę kwestię, gdyż wpłynie ona na komfort korzystania z urządzenia. Warto również wiedzieć, że napęd kosiarki będzie zależał od powierzchni naszego trawnika. Do małych ogródków warto postawić na tanią i prostą w obsłudze kosiarkę ręczną. Będzie to zakup optymalny oraz ekonomiczny.

Jakie noże kosiarki wybrać?

Wybór noży kosiarki powinien być z kolei dopasowany do tego, na jakim terenie znajduje się trawnik. Z pewnością nie każdy z nich gwarantuje nam idealnie gładką i prostą powierzchnię. Wobec tego pamiętajmy o tym, że:

  • noże rotacyjne– sprawdzą się w przypadku powierzchni nachylonych do 20 stopni;
  • kosiarka elektryczna z prostymi nożami– będzie idealnym wyborem do powierzchni, które nachylone są pod kątem nie większym niż 35 stopni.

W pozostałych przypadkach, jeśli poziom nachylenia naszego trawnika jest większy, powinniśmy postawić na funkcjonalne podkaszarki. Zapewnią nam one optymalne koszenie nawet na powierzchniach nachylonych o więcej niż 50 stopni.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij