Jaki odkurzacz warsztatowy wybrać?

Jaki odkurzacz warsztatowy wybrać?

Odkurzacze warsztatowe są wykorzystywane w wielu miejscach. Przede wszystkim korzysta się z nich w warsztatach i garażach, ale też w zakładach przemysłowych oraz produkcyjnych. W związku z tym muszą spełniać odpowiednie kryteria, aby poradzić sobie z czyszczeniem różnorakich powierzchni. Tym samym będzie można przygotować je do pracy, tak aby skupić się w pełni na realizowanych przez siebie czynnościach.

Na jakie parametry zwrócić uwagę?

Jednym z podstawowych parametrów technicznych, na który warto zwrócić uwagę podczas zakupu odkurzacza warsztatowego jest to, jaką posiada klasę. Zainteresowani mają do wyboru następujące klasy:

  • L – idealne do pochłaniania kurzu oraz wszelkich pyłów. Działają niezawodnie, pochłaniają również bardzo drobne kruszywo. Można je wykorzystywać m.in. w zakładach stolarskich, garażach, ale też podczas wszelkich prac, w których biorą udział tworzywa sztuczne,
  • M – z pomocą takich odkurzaczy warsztatowych można usuwać pyły, odpady z farb oraz gipsu, drobne kruszywa oraz wiele innych produktów drobnych. W związku z tym najlepiej wykorzystywać je w zakładach przemysłowych,
  • H – radzą sobie z największymi zabrudzeniami i zanieczyszczeniami. Są bardzo bezpieczne w użytkowaniu, poradzą sobie np. z ołowiem, azbestem oraz największą pleśnią. Są to niezwykle nowoczesne urządzenia, w których dodatkowo montuje się specjalistyczne filtry odpowiadające za regularne oczyszczanie powietrza.

Przy wyborze odkurzacza warsztatowego nie warto zapomnieć o jego mocy, powinna być jak najwyższa. Minimalna moc to 1200 W, chociaż eksperci zalecają zakup urządzeń o mocy około 3000 W. Ważną rolę pełnią także: długość kabla, długość węża, dopasowanie danego modelu do konkretnej powierzchni.

Dlaczego warto inwestować w odkurzacze warsztatowe?

Inwestowanie w odkurzacze warsztatowe ma swoje zalety. Przede wszystkim powierzchnie przemysłowe oraz garażowe będą bardzo dokładnie oczyszczone, usunie się z nich wszelkie zabrudzenia oraz pyły. Ponadto praca z takim odkurzaczem jest bardzo komfortowa i swobodna, nie wymaga większych nakładów energii. Zainteresowani mogą dokonać zakupu m.in. na stronie https://mpm-24.pl/c/152/odkurzacze.html. Znajdzie się tam niedrogie odkurzacze, które zaspokoją oczekiwania najbardziej wymagających odbiorców. Mowa m.in. o odkurzaczu warsztatowym 1600 W z filtrem Pansam lub też odkurzaczu Stanley 7,5 l 18 V. Dodatkowo można do nich dokupić różnego rodzaju akcesoria, takie jak: filtr odkurzacza do popiołu Vorel lub wąż metalowy o długości jednego metra Vorel. 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij