Odkurzacze warsztatowe są wykorzystywane w wielu miejscach. Przede wszystkim korzysta się z nich w warsztatach i garażach, ale też w zakładach przemysłowych oraz produkcyjnych. W związku z tym muszą spełniać odpowiednie kryteria, aby poradzić sobie z czyszczeniem różnorakich powierzchni. Tym samym będzie można przygotować je do pracy, tak aby skupić się w pełni na realizowanych przez siebie czynnościach.

Na jakie parametry zwrócić uwagę?

Jednym z podstawowych parametrów technicznych, na który warto zwrócić uwagę podczas zakupu odkurzacza warsztatowego jest to, jaką posiada klasę. Zainteresowani mają do wyboru następujące klasy:

  • L – idealne do pochłaniania kurzu oraz wszelkich pyłów. Działają niezawodnie, pochłaniają również bardzo drobne kruszywo. Można je wykorzystywać m.in. w zakładach stolarskich, garażach, ale też podczas wszelkich prac, w których biorą udział tworzywa sztuczne,
  • M – z pomocą takich odkurzaczy warsztatowych można usuwać pyły, odpady z farb oraz gipsu, drobne kruszywa oraz wiele innych produktów drobnych. W związku z tym najlepiej wykorzystywać je w zakładach przemysłowych,
  • H – radzą sobie z największymi zabrudzeniami i zanieczyszczeniami. Są bardzo bezpieczne w użytkowaniu, poradzą sobie np. z ołowiem, azbestem oraz największą pleśnią. Są to niezwykle nowoczesne urządzenia, w których dodatkowo montuje się specjalistyczne filtry odpowiadające za regularne oczyszczanie powietrza.

Przy wyborze odkurzacza warsztatowego nie warto zapomnieć o jego mocy, powinna być jak najwyższa. Minimalna moc to 1200 W, chociaż eksperci zalecają zakup urządzeń o mocy około 3000 W. Ważną rolę pełnią także: długość kabla, długość węża, dopasowanie danego modelu do konkretnej powierzchni.

Dlaczego warto inwestować w odkurzacze warsztatowe?

Inwestowanie w odkurzacze warsztatowe ma swoje zalety. Przede wszystkim powierzchnie przemysłowe oraz garażowe będą bardzo dokładnie oczyszczone, usunie się z nich wszelkie zabrudzenia oraz pyły. Ponadto praca z takim odkurzaczem jest bardzo komfortowa i swobodna, nie wymaga większych nakładów energii. Zainteresowani mogą dokonać zakupu m.in. na stronie https://mpm-24.pl/c/152/odkurzacze.html. Znajdzie się tam niedrogie odkurzacze, które zaspokoją oczekiwania najbardziej wymagających odbiorców. Mowa m.in. o odkurzaczu warsztatowym 1600 W z filtrem Pansam lub też odkurzaczu Stanley 7,5 l 18 V. Dodatkowo można do nich dokupić różnego rodzaju akcesoria, takie jak: filtr odkurzacza do popiołu Vorel lub wąż metalowy o długości jednego metra Vorel. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ