Wszystko, co powinieneś wiedzieć o listwach zaciskowych

Zastanawiasz się, co będzie potrzebne Ci do podłączenia przewodów? Chcesz wiedzieć, w jaki sposób zasilić układ i co należy kupić? Poza przewodami i zestawem podstawowych narzędzi potrzebne Ci będą listwy zaciskowe. Dowiedz się, do czego służą i jak ich używać.

Do czego służą listwy zaciskowe?

Listwy zaciskowe służą do rozgałęzienia przewodów wyprowadzonych w puszce elektroinstalacyjnej. Oprócz zapewniają niezbędną ochronę przewodom i umożliwiają sprawne rozbudowywanie i rozdzielanie torów prądowych.

Dlaczego warto kupić listwy zaciskowe?

Co możesz zyskać, kupując listwy zaciskowe? Poznaj główne zalety tych akcesoriów:

  • niski koszt,
  • oszczędność czasu,
  • redukcja powierzchni obwodu drukowanego,
  • wzrost bezpieczeństwa,
  • łatwość montażu.

Niska cena

Listwa zaciskowa to jedno z najtańszych rozwiązań. Za ich główną zaletę należy uznać niski koszt w porównaniu z pozostałymi typami złączy.

Oszczędność czasu

Listwy zaciskowe to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale również czasu osoby eksploatującej je. Jeśli zastosujesz listwy zaciskowe, proces łączenia przewodów nie będzie szczególnie skomplikowany.

Redukcja powierzchni płytki

Dzięki stosowaniu wielopoziomowych listew zaciskowych możesz z łatwością zredukować powierzchnię płytki drukowanej nawet o 50%.

Wzrost bezpieczeństwa

Listwy zaciskowe umożliwią Ci wykonanie punktu pomiarowego do sprawdzania parametrów danego obwodu. W efekcie uzyskasz większe bezpieczeństwo obwodu lub układu.

 

Łatwość instalacji

Listwy zaciskowe z łatwością zainstalujesz przy pomocy podstawowych narzędzi, wystarczy Ci śrubokręt. Dzięki specjalnym otworom szybko i bezproblemowo przymocujesz je do wybranego podłoża.

Szeroki wybór listew zaciskowych

W sklepie tme.eu znajdziesz zróżnicowany asortyment listew zaciskowych. Wybieraj swobodnie między producentami, typami złącza, orientacją przestrzenną i kolorami i ciesz się produktem dostosowanym do swoich potrzeb.

Renomowani producenci

Do wyboru masz listwy od renomowanych producentów, w tym m.in. DEGSON ELECTRONICS, PHOENIX CONTACT, ADAM TECH, XINYA czy TE Connectivity. Wszystkie te firmy oferują produkty najwyższej jakości.

Typ złącza

W zależności od swoich potrzeb możesz wybrać różne typy złącza. Potrzebna Ci listwa zaciskowa rozłączalna? A może listwa zaciskowa do druku? Dostępne są również złącza kołkowe.

Orientacja przestrzenna

Sam zdecyduj o wzajemnym położeniu wejścia kabla, styków oraz PCB. Wybierając orientację przestrzenną, możesz kupić listwy proste pionowe lub kątowe – o kącie 45 lub 90°.

Różne typy konstrukcji

Najbardziej podstawowym typem listwy zaciskowej są układy pojedyncze. Choć są one wybierane najczęściej, sporą popularnością cieszą się też produkty wielopoziomowe. Dzięki podwójnemu lub potrójnemu poziomowi bez problemu uprościsz okablowanie i zaoszczędzisz powierzchnię płytki.

Dobierz akcesoria i wybierz kolor

Do złączy dostępne są akcesoria takie jak obudowy. Dodatkowo masz możliwość wyboru koloru. Dostępne są następujące odcienie:

  • zielony,
  • czarny,
  • pomarańczowy,
  • szary,
  • niebieski.

Stosując listwy zaciskowe, z łatwością wykonasz niezawodne połączenia elektryczne. Na dodatek będzie to szybka i ekonomiczna metoda.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij