Jaki piasek najlepiej wybrać do piaskowania?
Przykład zastosowania piaskarki
Piaskowanie jest czynnością polegającą na skutecznym oraz nie naruszającym konstrukcji sposobem jej czyszczenia. Chodzi tutaj o konstrukcje stalowe, przeznaczone do dłuższego stosowania, cechującymi się trwałością wykonania. Niestety, ale upływ czasu oraz warunki otoczenia w jakim znajduje się owa konstrukcja maja na nią wpływ. Skutkiem jest potrzeba poddania całości procesowi regeneracji.
Jednym z nich jest zabezpieczenie w postaci ponownego nałożenia podkładu, lakierowania, a następnie pomalowania całości od nowa. Zaleta takiej sytuacji jest to, ze możemy zmienić całkowicie wygląd jaki sprawa nam np. poddany takiej obróbce pomost, schody przed wejściem czy podjazd dla wózków inwalidzkich. Serwisowanie elementów konstrukcyjnych jest koniecznością, jeżeli chcemy zachować kwestie bezpieczeństwa na odpowiednim poziomie. Cykliczne odnawianie jest spotykane w budynkach użytkowanych na co dzień. Takich jak urzędy.
Proces piaskowania
Sam proces piaskowania polega na używaniu materiałów ściernych, które pod ciśnieniem sprężonego powietrza poddają stal obróbce. Jest to zmiana wygładu, czyszczenie materiału oraz przygotowaniu go do konserwacji. Nie jest to wskazane, aby w okolicy podczas piaskowania przebywały osoby postronne. Potrzeba odizolowania terenu wiąże się bezpośrednio z niebezpieczeństwem w miejscu pracy, możliwością silnego zabrudzenia oraz aby zapobiec oddychania pyłem.
Pył powstały podczas piaskowania jest uciążliwy i ciężki do wytrzymania w związku z czym trzeba się odpowiednio zabezpieczyć przed pracą. Wskazane dla pracowników jest ubiór kombinezonów ochronnych, okularów ochraniających oczy oraz przede wszystkim masek chroniących twarz. Warunkiem do pracy jest słoneczny i bezdeszczowy dzień z racji na charakter używanych materiałów. Dodatkowo temperatura może uprzykrzać życie pracownikom, ze względu na ich strój oraz piasek dostający się do wewnątrz ich ubrania. Piaskowaniem możemy wyczyścić również kostkę brukową oraz chodniki.
Jaki materiał użyć?
Odpowiadając na pytanie Jaki piasek najlepiej wybrać do piaskowania? Na początku trzeba zaznaczyć, że piaskowanie możemy dzielić na pyłowe oraz bezpyłowe. Na pewno znaczenie będzie miało również to co będziemy chcieli poddać pod piaskowanie. Chodzi o materiał jaki będzie poddawany obróbce. Piaskowania można również użyć do odnowienia przedmiotów ozdobnych takich jak posągi czy fontann. Jest to o tyle bardziej atrakcyjna metoda czyszczenia, ponieważ pozwala na uzyskanie dowolnej faktury na koniec piaskowania.
Idąc dalej w temacie to rodzaj ścierwa powinniśmy, uzależnić od oczekiwań jakie chcemy osiągnąć na danym materiale po zakończonym procesie piaskowania. Oprócz materiału jaki będzie poddany działaniu ścierwa, oraz oczekiwań ważny jest również rodzaj piaskarki. Najpopularniejszym materiałem dostępnym do użycia w piaskarce jest piasek kwarcowy, ale są dostępne również inne rodzaje ścierwa. Wyróżniamy obecnie stosowane: piasek szklarski, żużel po-miedziowy, kulki szklane, szlaka miedziowa, suchy lud, korund, śrut, metal, mineralne granaty, a nawet pokruszone skorupy orzechów.
Więcej informacji znajdziecie na: https://www.contracor.com.pl/