Jakie są zalety magazynów wysokiego składowania

Jakie są zalety magazynów wysokiego składowania?

Magazyny wysokoregałowe zyskują coraz większą popularność z uwagi na efektywność procesów logistycznych. Poznaj kluczowe zalety systemu wysokiego składowania.

Czym jest magazyn wysokiego składowania?

W polskim prawie nie ma ściśle określonej definicji magazynów wysokiego składowania. Niemniej w publikacjach branżowych dotyczących gospodarki magazynowej przyjmuje się, że kryterium wyróżniającym jest wysokość, która w tego typu obiektach wynosi powyżej 7,2 m.

Obiekty te mają zwykle formę jednokondygnacyjnej hali i najczęściej budowane są z lekkich materiałów, a ich konstrukcja nośna może opierać się bezpośrednio na regałach magazynowych wysokiego składowania.

Wyposażenie i obsługa

Specyfika magazynów wysokiego składowania wymaga odpowiedniego wyposażenia technicznego dostosowanego do kubatury i wymiarów obiektu oraz jego przeznaczenia. Podstawą jest zabudowa wielopiętrowa, czyli regały wysokiego składowania (także regały paletowe wysokiego składowania), istotne są również środki transportu (np. wózki widłowe, suwnice) i urządzenia pomocnicze. Wiele obiektów wyposażonych jest też w automatyczne systemy obsługi.

Zaawansowane technologicznie rozwiązania wymagają zatrudniania przeszkolonych pracowników z różnymi kwalifikacjami, np. z kursami obsługi wózków widłowych czy suwnic. Wszystko razem, czyli odpowiednie regały wysokiego składowania, infrastruktura i obsługa stanowią olbrzymi potencjał takiego sposobu magazynowania towarów.

Zalety magazynów wysokoregałowych

Nowoczesne magazyny wysokiego składowania są chętnie wybieranym rozwiązaniem z uwagi na liczne korzyści:

  • maksymalne i efektywne wykorzystanie dostępnej przestrzeni składowania
  • wysoka jakość procesów magazynowo-logistycznych
  • obniżenie kosztów składowania
  • zredukowanie kadry pracowniczej
  • bezpieczeństwo pracy
  • zapewnienie odpowiednich warunków do składowania każdego typu towarów
  • precyzyjne składowanie i ewidencjonowanie towarów
  • elastyczność w zakresie dostosowania wyposażenia, w tym automatyki magazynowej, która eliminuje błędy obsługi i uszkodzenia towarów.

Bardzo ważne jest to, iż magazyny wysokiego składowania wymagają zatrudniania przeszkolonych pracowników!

Regały magazynowe oferowane przez firmę Mera Metal pozwalają na przechowywanie dowolnych towarów z równoczesnym zachowaniem wszystkich norm bezpieczeństwa.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij