Mospilan - pomocnik w walce z insektami

Mospilan – pomocnik w walce z insektami

Szkodniki to zmora każdego ogrodnika. Dbamy, podlewamy oraz nawozimy nasze rośliny, a te małe pasożyty żerują na naszej pracy, powodując choroby roślin, co w konsekwencji często prowadzi do ich śmierci, braku plonów bądź kwitnienia. Jak sobie z nimi radzić i pozbyć się ich bezpowrotnie? To bardzo trudne pytanie, ponieważ nie każdy środek radzi sobie z każdym typem insektów, a dziś przyjrzymy się insektycydowi Mospilan 20 SP. Na jakie szkodniki działa? Jakie ma właściwości i zastosowania? O tym wszystkim przekonasz się w dalszej części artykułu.

Mospilan 20 SP – Co to jest?

Mospilan 20 SP to insektycyd, który w swoim składzie posiada acetamipryd, który należy do związków z grupy neonikotynoidów. Spotykany zazwyczaj w proszku do rozpuszczania w wodzie, ale również w przygotowanych gotowych mieszankach. Środek działa kontaktowo i żołądkowo, zwalczając owady ssące i gryzące. Między innymi:

  • mszyce
  • larwy i chrząszcze stonki
  • opuchlaki
  • mączlik
  • czerwce
  • wciornastki
  • owocnice śliwowe

I wiele, wiele innych.
Mospilan - pomocnik w walce z insektami

Działanie Mospilanu 20 SP

Mospilan 20 SP należy do preparatów stosowanych w profesjonalnych uprawach oraz małych amatorskich ogródkach. Insektycyd Mospilan 20 SP działa na wielu obszarach, ponieważ jego działanie widzimy jednakowo powierzchniowo, pozbywając się szkodników parę godzin po zastosowaniu oraz wewnątrz rośliny, docierając do każdych tkanek.
Jest to środek systemiczny, który jest jednym z lepszych preparatów do walki z insektami żyjącymi wewnątrz roślin, a dobrym przykładem jest kapusta sałata, gdyż Mospilan sięga w każdą warstwę warzywa i daje pewność, że uchroni roślinę przed larwami i dorosłymi osobnikami jednocześnie. Działanie środka wewnątrz rośliny jest odporny na warunki pogodowe, dlatego deszcz nie zmniejszy działania preparatu i zachowa bezpieczeństwo roślin. Stosowany zarówno w leśnictwie, do ochrony szkółek leśniczych mieszanych bądź jednego typu, rolnictwie dla bezpieczeństwa plonów, jak i upraw wszelkiego typu oraz sądownictwie i ogrodnictwie. Szerokie działanie w pozbywaniu się insektów ssących i gryzących swoje zastosowanie kierunkuje głównie na szkodniki, selekcjonując pożyteczne owady. Pszczoły i insekty zapylające nie muszą się obawiać zabójczych właściwości Mospilanu 20 SP. Krótki okres karencji jest kolejnym z pozytywnych właściwości środka w ochronie roślin i upraw.

Zastosowanie i dawkowanie Mospilanu 20 SP

Mospilan 20 SP należy do insektycydów o wielu zastosowaniach, który używany jest do ochrony upraw rolnych, lasów, ogródków warzywnych oraz sadów. Dawkowanie powinno być zgodne z opakowaniem producenta, od jakiego kupujemy środek, ponieważ Mospilan zazwyczaj występuje w postaci proszka, który rozpuszcza się w wodzie. Siłę roztworu należy dostosować do odmiany oraz czasu podania produktu. Stosowanie oraz termin oprysku dla każdego typu rośliny jest inny i należy go dostosować do uprawy, jaką chcesz uchronić od insektów. Wymienienie wszelkich możliwych zastosowań oraz dawkowania zająłby kilka stron opisów dla każdej rośliny, a tym dosyć szczegółowo zajął się między innymi gov. Warto jednak wymienić rośliny, o które zapytania pojawiają się stosunkowo często.

Jabłoń i problemy z mszycami
Oprysk należy stosować w momencie pojawienia się zielonych pąków, a zalecana dawka jednorazowego oprysku to 1,25 g/100 m2
Borówka amerykańska i problemy ze zwójką bukóweczką i inne zwójki oraz inne młode gąsienice zjadające liście
Należy opryskiwać od momentu pojawienia się larw od pierwszych liści po utrzymywanie się owoców na krzaku. Zalecana dawka jednorazowego oprysku to 2,0 g/100 m2. Jednorazowe użycie może nie pomoc od razu dlatego warto podjąć się dwóch oprysków.
Malina i problem z mszycami, zwójkami oraz inne młode gąsienice zjadające liście
Opryskiwać od momentu pojawienia się larw do końcowej fazy kwitnienia dawką Mospilanu 20 SP 2,0 g/100 m2. Należy dokonać oprysku dwa razy w odstępie tygodnia do dziesięciu dni.

Podsumowując, preparat Mospilan 20 SP to środek o wielu zastosowaniach i bardzo pozytywnych efektach przez swoje działania wewnątrz roślin oraz na zewnątrz. Pozbywa się larw i dorosłych insektów gryzących oraz ssących, które niszczą plony wielu upraw. Środek nie tylko pozbywa się szkodników, ale również chronią rośliny po dokonaniu oprysku.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij