Jakiej odzieży roboczej będziesz potrzebował do pracy na zewnątrz w okresie zimowym?

Praca na zewnątrz zimą jest wyzwaniem z wielu różnych powodów: mróz, mgła, lód i ciemność zwiększają potencjalne ryzyko urazów. Dlatego konieczne jest odpowiednie wyposażenie się w wysokiej jakości zimową odzież roboczą. Czy wiesz, o jaką odzież chodzi?

Pracownicy drogowi, budowlani, leśnicy, policjanci i wielu innych muszą pracować na zewnątrz przy każdej pogodzie, nawet zimą. Aby móc dobrze wykonywać swoją pracę, nawet w niekorzystnych warunkach klimatycznych, potrzebują odzieży, która utrzymuje ciepło, a jednocześnie zapewnia wystarczającą swobodę ruchów. Co więc najlepiej nosić zimą?

Ważna jest również pierwsza warstwa

Ubieranie się warstwowo to podstawowa strategia przebywania na zewnątrz w zimie. Wszystko powinno się zacząć od pierwszej warstwy, którą jest bielizna funkcyjna lub bielizna termiczna zaraz po zwyklej bieliźnie. Koszulka termoaktywna i w razie potrzeby również kalesony termoaktywne zapewniają dobrą termoregulację, ale przede wszystkim natychmiast odprowadzają pot od ciała, dzięki czemu pozostajesz suchy przez cały dzień.

Zimowe odmiany odzieży roboczej

Głównym zadaniem kolejnych warstw odzieży jest utrzymywanie normalnej temperatury ciała i utrzymywanie wilgoci z dala od ciała. Ta w okresie zimowym jest dość zdradliwa – może powodować przeziębienia, ale także przewlekłe zapalenie pęcherza lub inne utrzymujące się problemy.

Na górną część ciała idealnie nadaje się na przykład bluza z polaru, która ma doskonałe właściwości termiczne lub bluza robocza. Na to kurtka zimowa lub softshellowa. Kurtki zimowe przeznaczone do pracy na zewnątrz powinny być wodoodporne, oddychające i wiatroodporne. Ponieważ zimą widoczność jest zazwyczaj słaba, warto zaopatrzyć się w kurtkę zimową z elementami odblaskowymi, które zwiększą twoje bezpieczeństwo, na przykład podczas pracy w pobliżu dróg i pojazdów mechanicznych.

Kończyny dolne należy wtedy ubrać w ocieplane spodnie zimowe. Powinny one zapewniać wystarczającą swobodę ruchów, nie powinny być przewiewne i powinny mieć nienasiąkliwe nogawki, co przyda się na przykład podczas pracy w śniegu.

Nie zapomnij o jakościowych butach

Oprócz odzieży równie ważne są dobrej jakości ciepłe buty robocze. Zimowe buty robocze są zazwyczaj ocieplane, więc pomagają utrzymać normalną temperaturę ciała. Powinny być również wodoodporne, ponieważ zimą wilgoć jest wszechobecna, i oczywiście powinny posiadać podeszwę antypoślizgową. Najlepiej wybrać buty robocze z ochronnym wzmocnionym podnoskiem. Warto wybrać obuwie pod kątem tego, do czego będziemy go używać. Istnieje kilka typów butów roboczych i kryteriów, którymi można się kierować przy ich wyborze.

Inne zimowe akcesoria robocze

Nie zapominaj o tym, że przez nieosłonięcie głowy można stracić do 10% ciepła ciała. Jeśli więc jest naprawdę zimno, należy zaopatrzyć się w czapkę z dzianiny lub polaru, a przynajmniej upewnić się, że twoja kurtka zimowa ma kaptur.

W mroźne dni konieczne są oczywiście rękawice robocze. Warto wybierać wersję ocieplaną, która pomoże ci, w miarę możliwości utrzymać sprawność motoryczną palców. 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij