Kiedy niezbędny jest podest roboczy? Zastosowanie i funkcje

Kiedy niezbędny jest podest roboczy? Zastosowanie i funkcje

Twoja stara drabina nie zdaje egzaminu podczas podstawowych zadań domowych albo prac wykończeniowych? Szukasz sprzętu, który ułatwi Ci wykonywanie zaplanowanych działań na niewielkiej wysokości? Jeśli chcesz zaoszczędzić czas, ale nie kosztem własnego bezpieczeństwa, wybierz podest aluminiowy roboczy. Sprawdź, kiedy Ci się przyda oraz jaki model najlepiej wybrać.

Czym jest podest roboczy aluminiowy?

Podest roboczy to jeden z tych sprzętów, który można używać na profesjonalnym placu budowy, jak i w warunkach domowych. Dzięki swojej niewielkiej budowie da się go łatwo transportować. Możliwość składania konstrukcji sprawia, że nie zajmuje dużo miejsca, więc bez problemu mieści się, chociażby w garażu. Sam montaż jest szybki i intuicyjny nawet dla amatorów.

Każdy podest aluminiowy roboczy ułatwia pracę przede wszystkim na niewielkiej wysokości – przeważnie jego wysokość robocza wynosi 2,45 m. Jeżeli potrzebujesz sięgnąć wyżej, lepiej wybierz drabinę albo rusztowanie jezdne.

Szeroka, wygodna platforma sprawia, że mieści się na niej nie tylko człowiek, ale również wszystkie materiały i narzędzia niezbędne podczas wykonywanych czynności. W ten sposób masz wszystko pod ręką, a jednocześnie możesz czuć się bezpiecznie w trakcie pracy nad podłożem. Nic nie ogranicza Twoich ruchów ani nie wywołuje dyskomfortu ze względu na dużą stabilność. Warto pamiętać, że podest roboczy składany zwykle nie ma kółek, więc nie da się go bezpośrednio przenosić z miejsca w miejsce. Niewielki gabaryt sprawia jednak, że da się szybko zmienić jego położenie.

Podest roboczy aluminiowy KRAUSE

Do czego służy podest roboczy?

W zależności od typu i konstrukcji podest roboczy aluminiowy może okazać się wybawieniem w wielu sytuacjach.

 • Sektor budowlany – prace wykończeniowe takie jak malowanie ścian czy sufitów. Łatwe dotarcie do instalacji elektrycznej, hydraulicznej czy klimatyzacji.
 • Magazyny i hale produkcyjne – dostęp do półek magazynowych.
 • Ogrodnictwo – przycinanie krzewów i pielęgnowanie roślin.
 • Dom jednorodzinny – mycie okien, czyszczenie elewacji, prace remontowe, zawieszanie ozdób.

Podest roboczy składany jest wszechstronnym narzędziem, które zwiększa efektywność i bezpieczeństwo pracy na wysokości. Jego właściwe zastosowanie znacząco przyczynia się do sukcesu projektu budowlanego czy remontowego. Wspiera również w trakcie prac konserwacyjnych czy naprawczych. Miejsce dla takiego sprzętu znajdzie się na każdym placu budowy oraz w domowym ogródku czy garażu.

Jaki powinien być podest aluminiowy roboczy?

Odpowiedni podest roboczy może znacząco wpłynąć na jakość i szybkość wykonywania prac. Najważniejsze jest jednak poczucie bezpieczeństwa nawet na niewielkiej wysokości. Dlatego lepiej wybierać modele, które zaprojektowane są zgodnie z wymaganiami europejskimi. Wszystkie podesty robocze i schodki marki KRAUSE spełniają normę EN 131. Dzięki temu ze sprzętu mogą korzystać profesjonaliści. W warunkach domowych warto też zadbać o wysoką jakość i komfort, nawet jeśli podest ma posłużyć wyłącznie do mycia ogień czy zmiany firanek.

Najważniejsze cechy podestu roboczego aluminiowego:

 • lekka konstrukcja,
 • wytrzymałe aluminium,
 • dużą nośność,
 • stabilna platforma,
 • antypoślizgowe stopki,
 • możliwość składania.

Wykonywanie czynności nawet na niewielkiej wysokości może spowodować uszczerbek na zdrowiu. Zgodnie z przepisami BHP prace powyżej 1 m od ziemi klasyfikowane są już jako prace na wysokości. Dlatego warto stawiać na rozwiązania proponowane przez zaufanych producentów. Wybór odpowiedniego modelu zapewnia bezpieczeństwo przy jednoczesnym przyspieszeniu prac w komfortowych warunkach.

Podest roboczy StepTop

Który podest roboczy składany wybrać?

Jeśli szukasz solidnego sprzętu, który sprawdzi się zarówno na budowie, jak i w warunkach domowych, to wybierz podest roboczy StepTop firmy KRAUSE. To wygodne rozwiązanie dla profesjonalistów i właścicieli budynków mieszkalnych.

 • Zrobiony jest z lekkiego aluminium odpornego na odkształcenia, wgniecenia oraz korozję.
 • Komfortowa platforma, która pomieści niezbędne narzędzia, sprawdzi się w różnych warunkach ze względu na swoją antypoślizgowość oraz wodoodporność.

Podest roboczy aluminiowy można stawiać na delikatnej podłodze, ponieważ stopki są zabezpieczone i nie ślizgają się. Niewielkie wymiary umożliwiają szybkie składanie oraz rozkładanie, a także bezproblemowe przechowywanie. Dodatkowa blokada chroni przed samoistnym złożeniem się podestu w trakcie jego użytkowania. Z takim sprzętem możesz bezpiecznie działać na wysokości bez względu na zaplanowane działania.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij