Kino domowe – pomysły na jego aranżację

Kino domowe – pomysły na jego aranżację

Marzy Ci się funkcjonalne i przytulne kino domowe w salonie? A może masz w domu osobne pomieszczenie, w którym chciałbyś stworzyć idealną przestrzeń do oglądania filmów? Sprawdź, o czym nie możesz zapomnieć urządzając kino domowe!

Kino domowe – przede wszystkim komfort

Niepodważalną zaletą kina domowego jest możliwość oglądania filmów w dokładnie takich warunkach, jakie uznajemy za najbardziej komfortowe. Siedzenie na ulubionej, wygodnej kanapie, opcja zastopowania seansu w dowolnej chwili i brak ryzyka, że obcy ludzie zepsują nam przyjemność ciągłym gadaniem to zdecydowane plusy. Jednak nie wystarczy po prostu wstawić telewizora do salonu. Aby każdy seans filmowy był wart zapamiętania warto wyposażyć pokój w odpowiednie meble i ustawić się we właściwym miejscu.

Kino domowe – pomysły na jego aranżację

Kino domowe – kanapa czy fotele?

To, czy w swoim kinie domowym ustawisz obszerną kanapę czy kilka wygodnych foteli zależy wyłącznie od Twojego gustu i upodobań. Jeśli do wspólnego oglądania filmów zapraszasz znajomych z pewnością lepiej będzie, jeśli udostępnisz im miejsce do siedzenia. Ich ustawienie oraz ilość nie mają jednak większego znaczenia dla jakości oglądania filmów. Pamiętaj jedynie, by znajdowały się odpowiednio daleko od ekranu. Dla komfortu oraz zdrowia najlepsza odległość od telewizora to 3xprzekątna ekranu.

Jaki sprzęt do kina domowego?

Kino domowe nie może się obyć bez dużego ekranu. Część z nas decyduje się na rzutnik, który umożliwia uzyskanie obrazu o bardzo dużej przekątnej. Takie rozwiązanie najczęściej jednak wymaga przestrzennego pomieszczenia i możliwości całkowitego wyciemnienia pokoju. W mieszkaniach blokowych oraz niewielkich wnętrzach najlepszym wyborem będą standardowe telewizory powieszone na ścianie. Zastanawiasz się jak dobrać ich przekątną? Najprostszym i najważniejszym kryterium jest oczywiście Twój komfort. Jeśli zasiadając na kanapie musisz poruszać głową, by ogarnąć cały ekran wzrokiem oznacza to, że telewizor jest za duży.

Nagłośnienie kina domowego

Ostatnim kryterium, które należy wziąć pod uwagę urządzając kino domowe jest nagłośnienie. Jeśli wybrałeś telewizor, w zasadzie nie musisz się przejmować dodatkowymi głośnikami – sprzęt dostępny obecnie na rynku dysponuje zadowalającym nagłośnieniem. Jeśli jednak korzystasz z rzutnika lub marzą Ci się intensywniejsze doznania, koniecznie rozważ zakup dodatkowych głośników. Możesz wybrać cały zestaw lub tak zwany sound bar. Pamiętaj, że rozstawiając sprzęt w pokoju należy zachować odpowiednią odległość między poszczególnymi komponentami. I tutaj należy zatem wziąć pod uwagę dostępną w pomieszczeniu przestrzeń.

Kino domowe – ile to kosztuje?

Podliczając koszty, z jakimi należy się liczyć urządzając kino domowe należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Przede wszystkim fakt, że wlicza się w to zarówno meble, jak i sprzęt elektroniczny. Nie bez znaczenia są również zasłonki lub rolety w oknach. Szacuje się, że wyposażenie pokoju, który ma służyć do oglądania filmów w pełnym komforcie można wydać do 30 tysięcy złotych. Dlatego decydując się na takie rozwiązanie zwróć uwagę na to, by wszystkie komponenty były odpowiednio wysokiej jakości, by posłużyły Ci przez długie lata.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij