Klasyczny dress code w branży medycznej – jakich butów nie może zabraknąć?

Praca w branży medycznej niewątpliwie do łatwych nie należy. Jest to specyficzna praca chodząco-stojąca, która wymaga również odpowiedniej odzieży, zapewniającej ochronę przed bakteriami oraz higieniczną czystość. Obowiązkowy jest tutaj odpowiedni dress code. Dotyczy to nie tylko fartuchów, ale również roboczych butów damskich, wszak trudno wyobrazić sobie pielęgniarkę noszącą szpilki w miejscu pracy.

Buty damskie robocze to podstawa

We wszystkich budynkach użytku publicznego zachowanie sterylnej czystości jest ważne, a w budynkach medycznych szczególnie ważne. Dlatego tak istotną rolę odgrywa obuwie. Tutaj nie sprawdzą się zwykłe buty, ale trzeba wybierać takie modele, które spełniają normy jakości i bezpieczeństwa. Przede wszystkim robocze buty damskie powinny posiadać antypoślizgową podeszwę, która zapobiega urazom mechanicznym. Podeszwa powinna być olejoodporna i kwasoodporna, szczególnie gdy praca odbywa się w szpitalach. To doskonały wybór dla salowych, które dbają o czystość w pomieszczeniach szpitalnych, począwszy od pokoi chorych, a na sanitariatach kończąc. Warto także wybierać modele z podnoskami, które sprawdzą się w trudnych warunkach. Zapobiegają urazom stóp. Podnosek może być odporny na działanie energii do 200 J oraz nacisk do 15 kN. Tutaj również sprawdzi się obuwie elektrostatyczne, które zapobiega porażeniu prądem.

Jakie buty robocze damskie jest idealne w branży medycznej?
Praca np. pielęgniarki do łatwych nie należy. Często trzeba przechodzić z sali do sali w celu wykonania zastrzyku. Również rodziny chcą dowiedzieć się więcej o stanie zdrowia i często to właśnie pielęgniarka musi odpowiadać na różne pytania. Zatem wiele obowiązków trzeba wykonywać w tzw. „biegu”, przez co już po kilku godzina ból stóp jest częstą przypadłością. Dlatego tak ważną rolę odgrywają tutaj buty damskie robocze. Oczywiście to, że powinny być wygodne nikogo nie dziwi, ale sama wygoda tutaj absolutnie nie wystarczy. Otóż istotne znaczenia ma posiadanie wkładki ortopedycznej, która nie tylko zapobiega urazom stóp, ale przede wszystkim zapewnia odpowiednią postawę, co niweluje również ewentualne problemy z kręgosłupem. Zatem doskonałym wyborem są drewniaki damskie zdrowotne. Są one wykonane z wysokiej jakości skóry naturalnej, posiadają także cholewkę z perforacją, co sprawia, że są odporne na mycie, zatem i zwyczajnie trwalsze. Dobrym wyborem są również modele roboczych butów damskich, które posiadają odkrytą piętę i palce, ponadto dzięki sznurowaniu można dopasować je do szerokości stopy. Kolejną ich zaletą jest podeszwa wykonana z lekkiego i elastycznego PU o właściwościach antystatycznych z bieżnikiem antypoślizgowym. A więc to doskonały wybór dla personelu w służbie zdrowia.

Odpowiednia odzież jest ważna

Odzież do pracy w służbie zdrowia też nie może być byle jaka, zatem konieczne jest wybieranie tylko i wyłącznie modeli, które są odporne na częste pranie, czy też środki dezynfekujące, a przy tym odprowadzają wilgoć, jak i ciepło, wszak praca często odbywa się w przeciągach. Oczywiście ubrania muszą spełniać wytyczne, jakie nakłada regulamin. Otóż poza tym ubrania dla personelu muszą być także wygodne i ergonomiczne. Zatem doskonałym wyborem są te wykonane z bawełny, czy też lyocelu. Warto również postawić na spandex, czy bawełnę z domieszką naturalnego jedwabiu. Dzięki temu takie ubrania mogą służyć przez kilka lat i znosić częste pranie, a ich wygoda i estetyka na tym w żadnym stopniu nie cierpi.

Swoisty dress code – czyli czy tylko kolor biały jest obowiązkowy?
Jeszcze do niedawna trudno było sobie wyobrazić pracownika branży medycznej, którego uniform nie był w kolorze białym. Obecnie przepisy nie nakładają obowiązku wybierania ubrań, czy butów tylko w kolorze białym. Aktualnie pielęgniarki, czy recepcjonistki, a nawet lekarki mogą pozwolić sobie na więcej i biały kitel oraz chodaki nie są już obowiązkowe. Zatem również w pracy można wyrazić siebie poprzez kolor, czy rodzaj butów. Można wybrać fartuchy w kolorze zielonym, niebieskim, a nawet różowym, podobnie jak buty, wszak ważne by spełniały one określone normy i wytyczne. Robocze buty damskie również mogą zachwycać swoją estetyką.

W pracy w branży medyczne obowiązuje dress code, ale dotyczy to tylko jakości odzieży i obuwia. Jednak design i kolor zazwyczaj nie jest narzucany, chyba, że pracodawca wymaga jednakowych uniformów.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij