Klimatyczne mieszkanie w kamienicy czy w bloku?

Decydując się na kupno mieszkania musisz mierzyć się z tym, że jest to naprawdę czasochłonny proces, w którym będziesz musiał dokładnie przemyśleć wszystkie za i przeciw. Każdy poszukuje dla siebie takiego miejsca, w którym będzie się czuł ,,jak w domu’’. Może się wydawać, że jest to proste, jednak nic bardziej mylnego. Na rynku można znaleźć mnóstwo ofert mieszkań i każde z nich może mieć inną specyfikę, charakter. Ciężko jest wybrać to właściwe, które będzie dla Ciebie mieszkaniem idealnym. Najczęściej wyboru dokonuje się pomiędzy mieszkaniem w bloku a mieszkaniem w kamienicy. Ludzie żywo dyskutują o tym, która z opcji jest lepsza, obie z nich mają swoje wady jak i zalety. Sprawdź, jak to wygląda w rzeczywistości!

Wady i zalety kamienicy

Według większości kamienice mają najprawdziwszą ,,duszę’’ a ich urok jest ogromny. Z pewnością można stwierdzić, że stwierdzenie to nie odbiega od prawdy. Atmosfera, która w nich panuje jest naprawdę niezwykła. Historie, które kryją się za ścianami mogą być naprawdę niezwykłe. W rzeczywistości bardzo dużo zależy tutaj od stanu technicznego kamienicy, może mieć on ogromny wpływ na to czy opłaca się w niej mieszkać. To od niego zależy to, jak duże będą koszty remontu, z którymi trzeba się liczyć. Ogrzewanie jest w nich znacznie droższe niż w blokach, więc tu też trzeba się liczyć z wydatkami. Latem ma to jednak zalety, gdyż panuje chłód, dzięki czemu nie trzeba montować klimatyzacji. Aranżacyjnie zdecydowanie można tu zaszaleć.

Mieszkanie w bloku – za i przeciw

Osiedla bloków powstają teraz na każdym kroku. Możesz zdecydować się dzięki temu na apartamenty Warszawa, znajdujące się w samym centrum miasta, jak i na mieszkanie w bloku na obrzeżach w otoczeniu ciszy i spokoju. Cena stanowi tutaj zwykle kluczową kwestię, gdyż jest znacznie niższa niż ta, którą charakteryzują się kamienice. Często jednak zdarza się, że metraż w nich jest mniejszy, a co za tym idzie, można spotkać się z nieustawnością. Ściany są tam cieńsze, przez co trzeba się liczyć z tym, że będziemy słyszeć sąsiadów, a oni będą słyszeć nas. Remont i stałe opłaty również są tu znacznie bardziej tanie niż w przypadku kamienic. Na osiedlach można również spotkać infrastrukturę stworzoną specjalnie dla mieszkańców, co z pewnością kusi do wybrania mieszkania w bloku.

Jaką decyzję podjąć?

Po poznaniu za i przeciw zarówno kamienic jak i bloków trzeba zdecydować się na to, która opcja będzie dla Ciebie lepszym wyborem. Nie jest to jednak odpowiedź jednoznaczna, to kwestia bardzo indywidualna, którą człowiek powinien wybrać ze względu na swoje osobiste preferencje. Zależy to od możliwości finansowych, tego jakie są Twoje potrzeby, gust czy choćby jaka lokalizacja jest dla Ciebie najodpowiedniejsza. Jeśli od swojego mieszkania oczekujesz przede wszystkim nowoczesności oraz wygody zdecyduj się na blok, jednak w przypadku gdy zależy Ci przede wszystkim na tym, aby mieszkanie miało ,,duszę’’ kamienica będzie odpowiednim wyborem.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij