kompakt-wc-do-nowoczesnej-lazienki-na-to-musisz-zwrocic-uwage-2

Kompakt WC do nowoczesnej łazienki: na to musisz zwrócić uwagę!

Wybór urządzeń sanitarnych do łazienki powinien uwzględniać nie tylko kwestie estetyczne, ale również praktyczne. Warto wziąć pod uwagę takie cechy jak funkcjonalność, trwałość, odporność na uszkodzenia mechaniczne, solidne wykonanie czy szczelność.

Kompakt WC – czym się charakteryzuje?

Stojące, kompaktowe miski ustępowe, dzięki dobremu stosunkowi jakości i ceny, od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród osób urządzających mieszkanie czy dom. Zwane są w skrócie kompaktami WC. Takie zintegrowane urządzenia są dość łatwe w montażu, a wszelkie awarie można naprawić bez konieczności przeprowadzania poważniejszych prac, jak ma to miejsce w przypadku misek ustępowych podwieszanych, ze spłuczką wbudowaną w ścianę. Kompakt WC zbudowany jest z miski i spłuczki, które stanowią jedną całość. W sklepach znajdziemy spory wybór urządzeń zintegrowanych, różniących się nie tylko wyglądem, ale także rozwiązaniami technicznymi.

Rodzaje odpływu w kompakcie WC

Kiedy kupujemy kompakt WC, powinniśmy najpierw zwrócić uwagę na rodzaj odpływu. Musi być on dopasowany do instalacji kanalizacyjnej, jaką mamy w domu. Jeśli podejście kanalizacyjne znajduje się w ścianie, należy wybrać miskę z odpływem poziomym, czyli tak zwany typ poznański. Podejście wykonane w podłodze wymaga zastosowania odpływu pionowego, zwanego typem warszawskim. Istnieją również podejścia uniwersalne, umożliwiające podłączenie miski ustępowej na dwa sposoby.

kompakt-wc-do-nowoczesnej-lazienki-na-to-musisz-zwrocic-uwage-1

Sposób doprowadzenia wody

Ze względów estetycznych istotny jest również sposób doprowadzenia wody. Zazwyczaj podłączenie zlokalizowane jest z boku zbiornika spłukującego. W ofercie niektórych producentów są modele kompaktów z podłączeniem niewidocznym – tylnym lub dolnym. Takie rozwiązanie zwiększa estetykę wnętrza.

Mocowanie kompaktu WC

Miskę ustępową można przymocować do podłogi na dwa sposoby. Po pierwsze, można ja przykręcić od góry. Po drugie, można wybrać modele wyposażone w system mocowania schowany w obudowie. W tym przypadku, po zastosowaniu zaślepek miejsce przykręcenia jest praktycznie niewidoczne.

Wielkość urządzenia dopasowana do łazienki

W małych toaletach duże znaczenie może mieć wielkość kompaktu WC. Zajmuje on nieco więcej miejsca niż nowoczesne miski podwieszane, ale prawidłowo dobrany i zainstalowany w odpowiednim miejscu, nie powinien stanowić przeszkody w wygodnym korzystaniu z pomieszczenia. Na rynku dostępne są modele w różnych kształtach, o różnej wielkości. Warto pamiętać, że znaczenie ma w tym przypadku również rodzaj odpływu. Prawidłowo dobrany do podejścia kanalizacyjnego pozwala zaoszczędzić cenną przestrzeń.

kompakt-wc-do-nowoczesnej-lazienki-na-to-musisz-zwrocic-uwage-3

Kompakt WC sprawdzi się w nowoczesnej łazience równie dobrze jak urządzenie podwieszane. Istotny jest przemyślany dobór pod względem rodzaju odpływu, sposobu mocowania, wielkości oraz sposobu doprowadzania wody. Zwracając uwagę na wszystkie te szczegóły, możemy mieć pewność, że wybierzemy kompakt dobrze dopasowany do łazienki – pod katem technicznym i wizualnym.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij