Kupno działki pod budowę - Poradnik 1

Kupno działki pod budowę – Poradnik

Nad zakupem działki budowlanej przymierzamy się od pewnego czasu. W końcu ustalamy, że to dla nas najlepsza możliwość. Zachęci nad tym bardziej do tego, aby już niedługo na takiej działce powstał domek jednorodzinny. A jest to możliwe, jeśli tylko dobrze się o to postaramy. Do wniosków takich doszło już wielu właścicieli domków jednorodzinnych, więc niedługo również i my będziemy mogli się do nich zaliczyć.

Zakupy działki przemyślane

Przemyślany zakup działki budowlanej - o co zadbać?

Warto więc na wiosnę zdecydować się na takie zakupy. Oczywiście powinny być one dobrze przemyślane. Jedynie dzięki temu wybór i zakup działki będzie dla nas odpowiednią inwestycją. Będziemy z niej zadowoleni nie tylko przez kilka dni, ale przez długie lata. W okresie tym pojawia się również wiele ofert działek budowlanych.

Dzieje się tak, ponieważ właściciele takich nieruchomości dokładnie wiedzą, że jest to idealny moment na sprzedaż. Przecież później nowy właściciel takiej działki ma sposobność zdecydować się na szybką budowę własnego domu bądź innego budynku. Jak zacząć taki zakup działki budowlanej, poza jej wyszukaniem?

Wymiary działki budowlanej

Kupno działki pod budowę - jakie wymiary?

Przede wszystkim dobrze jest ocenić wymiary działki budowlanej. Najlepiej, jeśli posiada minimum 700 m2 powierzchni, przy tym 22 metry szerokości. Dzięki temu o wiele łatwiej będzie nam na niej zaprojektować nie tylko domek jednorodzinny, ale również ogród. Zbyt mała działka budowlana to dla nas poważne utrudnienie.

Najlepiej, jeśli posiadają one jeszcze kształt kwadratu bądź prostokąta. Pewnym utrudnieniem są działki, które oferowane są w innych kształtach, na przykład w postaci trójkąta.

Księga wieczysta – zapis

Najlepiej, jeśli w księdze wieczystej znajduje się wybrany właściciel, który decyduje się na sprzedaż. To później my dążymy do tego, aby pojawiło się tam nasze nazwisko. Również i podczas takiej kontroli będziemy mogli przekonać się czy nieruchomość nie jest objęta pewną hipoteką. Poznajemy dokładną historię działki, więc dobrze jest o to zadbać.

Czasami taką historię można sprawdzić online, ale właściciel musi tutaj posiadać odpowiedni numer takie działki wydany przez Ewidencję Gruntów i Budynków w Wydziale Geodezji miejscowego starostwa. Wtedy strona internetowa EUKW pozwoli nam przekonać się czy z tą działką budowlaną jest wszystko ok.

Jaka lokalizacja działki budowlanej?

Zakup działki pod budowę - jaka lokalizacja i droga?

Trzeba przyznać, że położenie działki budowlanej jest bardzo ważne i właśnie nad nim powinniśmy się dobrze zastanowić. Wielu inwestorów budowlanych aktualnie decyduje się na działki budowlane położone na północy. Czynią tak, ponieważ to właśnie tamte rejony pięknie prezentują się pod względem krajobrazu. Mamy tutaj na myśli ziemie kaszubskie i mazurskie, nadmorskie. Ale nie tylko takie miejsca mogą cieszyć się naszym zainteresowaniem.

Warto samodzielnie ocenić, w jakim miejscu chcielibyśmy mieszkać przez resztę swojego życia. Możliwe, że musimy tutaj również posłuchać naszych bliskich. I ceńmy, jak będziemy poszukiwać takiej działki budowlanej. Jest przecież możliwość współpracowania z biurem nieruchomości, a innym razem działanie na własną rękę.

Droga do działki budowlanej, elektryka i kanalizacja

Zapewne cieszymy się, gdy do wybranej przez nas działki budowlanej są przygotowane już pewne udogodnienia. Jest to możliwe ze względu na jej ciekawe położenie, jak i działania, które zostały już podjęte przez aktualnego właściciela.

Przed zakupem działki powinniśmy dokładnie wybrać się na jej przegląd. Właśnie w takim momencie będziemy mogli dobrze ocenić, w jakim miejscu jest ona położona. Możliwe, że za blisko bądź za daleko miasta. Innym razem droga dojazdowa do takiej działki nie wygląda najlepiej, więc również inwestycje z budową takiej drogi należy tutaj wliczyć do kosztów. Możliwe, że w pobliżu pojawiają się pewne zakłady produkcyjne czy inne, wśród których nie chcielibyśmy się znajdować. Wtedy zapach i sam krajobraz takiego miejsca nie prezentuje się najlepiej. Dbajmy więc o to, aby przed zakupem działki budowlanej zachować rozsądek i tylko wtedy pozwolić sobie na zrealizowanie takiej transakcji.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij