Łańcuch do pilarki - przeczytaj przed zakupem

Łańcuch do pilarki – przeczytaj przed zakupem

Zastanawiasz się jaki łańcuch wybrać do pilarki? Chciałbyś wiedzieć, który najlepiej sprawdzi się z urządzeniem, jakie posiadasz? Koniecznie zapoznaj się z najważniejszymi parametrami łańcuchów do pilarek, a będziesz miał pewność dobrze dobranego sprzętu. Jest to o tyle ważny aspekt, że dotyka nie tylko wydajność, jaką osiągnie maszyna, ale również ma olbrzymi wpływ na bezpieczeństwo pracy.

Najważniejsze parametry łańcucha do pilarki

To właśnie specyfika konkretnego modelu pokaże nam, który łańcuch będzie odpowiedni do posiadanej przez nas piły. Wyróżniamy trzy najważniejsze cechy, które dostarczają wystarczająco informacji na temat tego akcesoria. Koniecznie zapoznaj się z nimi przed zakupem łańcucha.

  • Pierwszym najważniejszym parametrem, na który należy zwrócić uwagę jest podziałka pilarki. Odległość między pierwszym i trzecim nitem dzielimy przez dwa i otrzymujemy długość ogniwa podaną w calach. Robimy to w ten sposób, ponieważ odległości między kolejnymi nitami nie są równe. Warto zapamiętać, że wartość podziałki jest identyczna dla prowadnicy oraz bębna sprzęgła, przez co wystarczy znać wartość jednego z nich, aby dobrać odpowiedni sprzęt.

  • Następnym równie istotnym parametrem, który odpowiada w głównej mierze za stabilną i bezpieczną pracę jest grubość ogniwa prowadzącego.

  • Trzecim z kolei parametrem jest ilość ogniw prowadzących, które znajdują się w rowku prowadnicy. Oznaczany jako DL. Jest równy połowie ilości zębów tnących.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze łańcucha

Kupując łańcuchy u różnych producentów musimy mieć na uwadze, że każdy z nich, mimo tych samych wymiarów, może posiadać inną twardość. Jest to o tyle ważne, że wpływa bezpośrednio na jakość pracy pilarki. Dlatego też, większość producentów zaleca używanie ich własnych akcesoriów, gdyż są one dopasowane pod tym względem do specyfiki piły. Zakup łańcucha innej marki może wiązać się z problemami w eksploatacji i stanowić zagrożenie bezpieczeństwa pracy.

Zamieszczanie mnóstwa oznaczeń i parametrów samego łańcucha jest zagrywką producentów mającą na celu wzbudzenie unikalności oferowanego produktu. Na co powinieneś zwracać uwagę przy zakupie to właśnie te trzy wymienione powyżej parametry, które są najbardziej istotne.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą oferującą profesjonalne pilarki przemysłowe oraz budowlane: http://www.stuermer-maszyny.pl/

W ofercie marki takie jak Holzkraft, Holzstar, Metallkraft oraz Optimum.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij