Do niedawna we wnętrzach królował skandynawski minimalizm, obecnie coraz częściej jest wypierany przez inne style, które nie są tak oszczędne w formie. Jednym z nich jest ciepły i magiczny styl urban jungle, jednoznacznie przywodzący na myśl dziką i nieokiełznaną egzotyczną dżunglę. W łazience można go wprowadzić w prosty sposób. Sprawdź, jakie dobrać dodatki, kolory i armaturę łazienkową.

Łazienka w stylu urban jungle

Łazienka w stylu urban jungle to niezaprzeczalnie przestrzeń sprzyjająca relaksowi. Zabiegi higieniczne i pielęgnacyjne wykonywane w takim wnętrzu będą codzienną wycieczką w niepoznane regiony egzotycznej dżungli. Tutaj można poczuć się jak w SPA na łonie natury i to w naszej prywatnej miejskiej łazience dzięki wyjątkowej armaturze łazienkowej.

Nowocześnie i florystycznie

W łazience w stylu urban jungle obowiązkowe są wszelkie motywy florystyczne, ale to nie tylko kwiaty i rośliny, jest tu także miejsce na elementy fauny. Na ścianach powinny pojawić się piękne kafelki z mniej lub bardziej wyszukanymi akcentami kojarzącymi się ze światem przyrody. Wszystko w ciepłych, intensywnych kolorach – żółty w wersji musztardowej i kanarkowej, butelkowy zielony, szmaragdowy i czerwony. Tutaj odchodzimy od aranżacyjnej sterylności. Na tle takich wyjątkowych ścian pięknie będą prezentowały się meble łazienkowe w ciemnych brązach lub wariant biały w eleganckim połysku. W dużych łazienkach powinno znaleźć się miejsce na duże rośliny, postawione na podłodze w kamionkowych, kolorowych donicach. Duże pole do popisu mamy w łazienkach z oknem – tutaj świetnie zaprezentują się storczyki i palmy. Jednak nawet w niewielkiej łazience bez okna znajdzie się miejsce na żywe rośliny – bez naturalnego światła obejdą się sukulenty, bluszcze i kaktusy.

Łazienka w stylu urban jungle

Armatura łazienkowa rodem z dżungli

Nieodłącznym atrybutem każdej dżungli jest woda. Dlatego dobrej jakości armatura łazienkowa to warunek konieczny każdej łazienki w stylu urban jungle. Idealnym rozwiązaniem tutaj jest zastosowanie deszczownicy, która wprowadzi odpowiedni efekt – ale koniecznie w kabinie typu walk in. W ten sposób uzyskamy wrażenie otwartej przestrzeni jak w prawdziwej dżungli. Ciekawą propozycją jest pozłacana armatura łazienkowa. W takim wariancie znajdziemy ją w ofercie renomowanego producenta armatury łazienkowej Kludi (pozłacana seria – KLUDI ADLON).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ