Licznik ciepła z modułem ultradźwiękowym – zastosowanie

Jak wiadomo wraz z biegiem czasu technologie stosowane na świecie idą do przodu. Nie inaczej jest w budownictwie oraz wyposażeniu domów i mieszkań. Wchodzą coraz to nowsze rozwiązania, które mają przede wszystkim ułatwić życie mieszkańcom. Ale czy zawsze tak jest?

Nowe technologie

Całkiem nie dawno weszła ustawa, że każde nowoczesne mieszkanie musi być wyposażone w licznik ciepła. Ma to na celu sprawdzanie ilości ciepła w danym mieszkaniu. Bardzo często, jednak mieszkańcy; szczególnie w przypadku wspólnot mieszkaniowych skarżyli się na bardzo wysokie rachunki.

Tak, więc czy na pewno polepszyło to sytuację? Na samym początku, gdy wprowadzono ten pomysł były zwykłe ciepłomierze. Teraz można znaleźć już liczniki ciepła z modułem ultradźwiękowym. Zapewne teraz nasuwa się pytanie czym różnią się one od tych klasycznych.

Ciepłomierze ultradźwiękowe łączą w sobie wykorzystanie nowoczesnej technologii mikroprocesorowej z technologią ultradźwiękową, przez co uzyskać można długą żywotność urządzenia oraz bardzo wysoką dokładność i stabilność pomiarów w trakcie używania ciepłomierza.

Najczęściej liczniki ciepła z modułami ultradźwiękowymi stosowane są w węzłach cieplnych oraz instalacjach centralnego ogrzewania. Oczywiście ceny ultradźwiękowych liczników ciepła są wyższe niż tych klasycznych, jednak nie zmienia to faktu, że są one znacznie lepsze. Wszystko to zależy, gdzie chcemy go zainstalować, bo jeśli chodzi o ciepłomierz mieszkaniowy nie będzie on, aż taki drogi.

Montaż licznika ciepła

Jeśli ktokolwiek zastanawia się na kwestią montażu licznika ciepła to nie ma się o co martwić. Dlaczego? Tak jak już wcześniej było wspomniane w większości przypadków montowane one są, wtedy, gdy budowany jest nowy budynek. Jeżeli jednak nie mamy zamontowanego licznika ciepła w naszym domu, a jest taka konieczność najlepiej jest tą czynność zlecić firmie, która się na tym zna.

Pomimo, że sam montaż ciepłomierza nie jest czynnością skomplikowaną zlecenie zamontowania go firmie będzie lepszym rozwiązaniem, gdyż przynajmniej będziemy mieć pewność, że zostanie to zrobione dobrze, dzięki czemu unikniemy zbędnych problemów.

Ciepłomierz montuje się bardzo podobnie jak liczniki wody. Należy, jednak zwrócić szczególną uwagę na to, aby był on zamontowany w miejscu do, którego mamy dostęp. Aby nieco zmniejszyć rachunki za ciepło wprowadzone zostały podzielniki ciepła. W jaki zatem sposób dokonuje się odczytów wskazań z podzielników ciepła?

Odczyt z podzielników ciepła

Na dzień dzisiejszy są urządzenia najnowszej technologii, które posiadają możliwość radiowej transmisji danych. Jest to znaczne ułatwienie, bo użytkownicy podzielników nie muszą przyjmować do domu operatora zajmującego się rozliczeniami. Sam proces odczytu odbywa się w sposób zdalny bez ingerencji z zewnątrz i konieczności wejścia do każdego z mieszkań.

Ponadto każdy z mieszkańców ma pełną kontrolę i dostęp do wartości zużycia, dzięki czemu w każdej chwili może je sprawdzić i porównać z danymi na indywidualnym rozliczeniu mieszkania. Zatem jak widać odczyt podzielników ciepła nie jest rzeczą uciążliwą i skomplikowaną, bo nowoczesne technologie pozwalają na zrobienie tego w bardzo prosty sposób.

Co ważne w przypadku ultradźwiękowych liczników ciepła nie posiadają one w sobie żadnej części ruchomej, która mogła by ulec uszkodzeniu, dzięki czemu do minimum zmniejszone zostało prawdopodobieństwo, że taki licznik zostanie uszkodzony.

Ponadto liczniki te można montować w dowolnej pozycji, co było niemożliwe w przypadku starszych wersji. Nie wpłynie to w żaden sposób na dokładność pomiarów. Dodatkowym atutem ultradźwiękowych ciepłomierzy jest fakt, iż charakteryzują się one bardzo wysoką odpornością na zanieczyszczenia, a wszystko to również, dzięki temu, że liczniki te nie posiadają żadnych elementów ruchomych.

Ważną cechą jest też niewrażliwość na działanie magnesu neodymowego na fale ultradźwiękową jak to było w przypadku tradycyjnego ciepłomierza. Stosunkowo łatwe jest tam zatrzymanie zliczania przepływającej cieczy. Tak, więc widać, że wprowadzenie tych nowoczesnych liczników ciepła było bardzo dobrym pomysłem.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij