nowoczesna pompa ciepła do basenu.jpg

Nowoczesna pompa ciepła do basenu

Pompy ciepła są wykorzystywane w różnych miejscach i coraz częściej klienci decydują się na montaż tego typu urządzeń do ogrzania wody basenowej. Kluczem jest oczywiście idealne dopasowanie parametrów sprzętu do wielkości zbiornika. Tu wymiary będą szczególnie istotne, gdyż pompa ciepła musi równomiernie podnieść i utrzymywać temperaturę wody na całej powierzchni akwenu.

Dlaczego warto się zdecydować na pompy ciepła?

Nowoczesna pompa ciepła do basenu to najlepszy sposób na to, by szybko i tanio uzyskać odpowiednią temperaturę wody. To niezwykle ważne, a z drugiej strony straty ciepła poprzez odparowywanie z powierzchni lustra wody sprawiają, że mniejsze i większe zbiorniki wymagają stałego podgrzewania, by utrzymać jak najlepsze warunki. Tym samym pompa ciepła wody basenowej staje się alternatywą dla innych systemów. W tym wypadku wykorzystywana jest energia odnawialna, a zintegrowany wymiennik ciepła i skraplacz wykorzystują do pracy ciepło otoczenia. W efekcie przez cały rok można cieszyć się idealnymi warunkami do kąpieli, relaksu czy treningu. Dobór pompy ciepła jest najczęściej sprawą indywidualną, a najważniejszym aspektem jest wielkość basenu.

Wydajna i ekonomiczna pompa ciepła

Wykorzystanie pomp ciepła do podgrzania wody basenowej to dobra inwestycja. By była efektywna wydajność urządzenia, dopasowuje się do powierzchni zbiornika. Te małe najczęściej mają zastosowanie prywatne, ale duże często pojawiają się w hotelach czy też w innych obiektach publicznych. Poza samym trybem podgrzewania  inwerterowa pompa ciepła może mieć również inne funkcje takie jak system automatycznej pracy, funkcje diagnostyczne czy wzmocniony wymiennik ciepła o długiej żywotności. W tym wypadku istotny jest też poziom odparowywania wody, a on będzie zależeć wilgotności powietrza, prędkości jego przepływu oraz temperatury otoczenia i ruchu wody.

Jaka będzie najlepsza pompa ciepła wody basenowej?

O pompie ciepła częściej myśli się w kategoriach ogrzewania budynków. Natomiast warto zdać sobie sprawę, że także ogrodowy basen czy też większy zbiornik mogą być w ten sposób ogrzewane, co w naszych warunkach klimatycznych. Chodzi o to, by czas spędzony w wodzie był komfortowy. Dlatego basen najczęściej stawia się w nasłonecznionym miejscu, ale praktyka pokazuje, że nie uniknie się ogrzewania wody, gdy chce się korzystać z miejsca także wtedy, gdy na zewnątrz jest już chłodniej. Warto pamiętać, że wydatki związane z pompą ciepła to nie tylko koszt samego urządzenia. Należy doliczyć również rury i kształtki, którymi woda będzie doprowadzana. Poza tym świetnym rozwiązaniem jest także zastosowanie pokryw solarnych, które utrzymują ciepłą wodę i ograniczą straty ciepła.

Na koszty eksploatacyjne, z którymi zawsze jest związane podgrzewanie wody, wpływa także zastosowanie podłoża izolacyjnego pomiędzy dnem basenu a gruntem. Poza tym opłaca się też usuwać zanieczyszczenia ze ścian i dna basenu. Do tego wykorzystuje się specjalną siatkę na tyczce lub też powszechnie dostępna chemia.

Wybierając pompę ciepła, decydujemy się na najtańszy, bezinwazyjny i nie wymagający prac budowlanych sposób bazujący na energii odnawialnej. Zapewnia ona odpowiednią temperaturę wody, a także znacznie zmniejsza koszty eksploatacyjne związane z użytkowaniem basenu. Urządzenia wyróżniają się również niskim poziomem hałasu oraz intuicyjną obsługą. W efekcie można dopasować parametry wody do swoich preferencji i cieszyć się idealnymi warunkami o każdej porze roku.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij