Lustra w sypialni według zasad Feng Shui

Chińczycy postrzegają życie jako manifestację niewidocznej gołym okiem energii Qi. Są w nim takie aspekty, których nie możemy kontrolować, ale są również i te, na które mamy bezpośredni wpływ. I tutaj ogromne znaczenie ma energia fizycznej przestrzeni, którą pozwala kształtować Feng Shui.

Zbiór tych zasad jest bogaty, a wielu ludzi zgłębia go przez lata. My jednak skupimy się na jednym aspekcie, który ma ogromne znaczenie i jest podstawą wielu aranżacji. Lustro w sypialni – według Feng Shui – pozwala wzmocnić pozytywną energię, dlatego też jego rola jest nie do przecenienia.

Jak jednak zaaranżować przestrzeń z pomocą lustra i jaki model wybrać? Gdzie go powiesić i o co zadbać w jego otoczeniu? Odpowiadamy na te pytania poniżej.

W SKRÓCIE:

  • Feng Shui to wiekowa filozofia wschodu, która pozwala kształtować przestrzeń wokół nas.

  • Zbiór zasad Feng Shui jest bogaty i odnosi się do wielu aspektów życia, także do sposobów urządzania mieszkania.

  • Lustra w Feng Shui pełnią ważną rolę i pozwalają wzmacniać pozytywną energię otoczenia.

Lustra w sypialni – Feng Shui dla początkujących

Sypialnia ma szczególne znaczenie w każdym domu. Dlaczego? Ponieważ jest to pokój, w którym najczęściej przebywamy. Dlatego negatywne energie w tym pomieszczeniu mogą źle wpływać na codzienność.

Lustro w sypialni może odblokować przepływ pozytywnej energii, ale zanim przejdziesz do jego powieszenia, zadbaj o całą otoczkę. Usuń z pokoju zbędne przedmioty i kategorycznie pozbądź się wszystkim uszkodzonych rzeczy. Nie ma tutaj miejsce na sentyment, ponieważ uszkodzenia emitują negatywną energię, a jeśli będą odbijać się w lustrze, zostanie ona dodatkowo wzmocniona!

Należy także poświęcić czas temu, czego nie widać na pierwszy rzut oka. Co to oznacza w praktyce? Zamknięte półki, szafa i szuflady. Nieporządek w tych miejscach również znajduje swoje odbicie w energii mieszkania.

Dopiero po oczyszczeniu wnętrza można przejść do powieszenia lustra. Najważniejsza rada? W zwierciadle zawsze powinny się odbijać jasne i dobrze uporządkowane przestrzenie. Gdy już lustro znajdzie się na ścianie, sprawdź pod różnymi kątami, co widać w jego odbiciu i usuń wszelkie przedmioty, które zakłócają spokojny i przejrzysty obraz.

joy-black.jpeg

Jeśli to możliwe, zadbaj również o to, aby w odbiciu pojawiały się kwiaty i rośliny, a nawet krajobraz widziany przez okno.

Feng Shui: lustra w sypialni – jakie modele wybrać?

Równie ważny, jak wybór miejsca na lustro, jest model samego zwierciadła. Według Feng Shui energia „lubi” opływowe kształty, więc warto się kierować tą zasadą podczas zakupów. Co ona oznacza w praktyce?

Oznacza to, że wybierając lustro do naszego domu czy mieszkania, powinniśmy zwracać uwagę nie tylko na jego funkcjonalność i miejsce, gdzie ma zostać zawieszone, ale także na jego kształt. Kształty opływowe, takie jak półokrągłe, owalne i okrągłe sprawdzą się doskonale, ponieważ uważa się, że sprzyjają one lepszemu przepływowi energii w pomieszczeniu. To z kolei może przyczynić się do lepszego samopoczucia i harmonii w życiu wszystkich domowników – zwłaszcza tych zamieszkujących dany pokój.

lustro-fly.jpg

lustro-ayo.jpg

Jeśli decydujemy się na lustra w ozdobnych ramach, powinniśmy pamiętać o ich regularnym czyszczeniu. Zalegający kurz i brud mogą zaburzać przepływ energii, a także wpływać negatywnie na estetykę i odczucia, które pojawiają się w nas w danym pomieszczeniu. Dlatego, oprócz wyboru odpowiedniego kształtu lustra, ważne jest także zadbanie o jego czystość i odpowiednią konserwację na co dzień.

Jak zadbać o dobrą energię w sypialni dzięki lustrom?

Dla niektórych osób Feng Shui może być ciekawostką, dla innych jest to filozofia, która kształtuje życie. Jedno i drugie podejście jest wartościowe, ale nawet jeśli dla Ciebie jest to zaledwie jedna z wielu możliwości, warto się nad nią pochylić, ponieważ zasady Feng Shui pokazują nie tylko jak formować przestrzeń wokół nas, ale również zawierają interesujące wskazówki urządzania wnętrz!

Umieszczanie luster na ścianach według zasad Feng Shui pozwala stworzyć przytulną i bezpieczną przestrzeń, która nie pozostaje bez wpływu na codzienne samopoczucie. Dobrze ustawione lustro będzie odbijać czystą i jasną przestrzeń, co wizualnie powiększy pokój.

joy-gold.jpg

Czy musi to być okrągłe lub owalne lustro? Niekoniecznie, ponieważ nowoczesne modele również sprawdzają się w tej roli doskonale. Niezależnie od tego, czy zależy Ci na działaniu zgodnym z zasadami filozofii wschodu, czy wolisz czerpać z niej inspiracje, ale dostosować ją do siebie, u nas znajdziesz lustra, które Ci to umożliwią!

Zobacz lustra do sypialni w naszej ofercie: https://www.lustra.pl/lustra/do-sypialni

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij