Moskitiera okienna - rozwiązanie proste i praktyczne

Moskitiera okienna – rozwiązanie proste i praktyczne

Ciepłe dni i wieczory spędzamy chętnie przy otwartych szeroko oknach. Świeże powietrze chłodzące wnętrze i zapachy lata tworzą wspaniałą atmosferę. Mogą ją jednak zakłócić niechciani goście – muchy, komary czy osy. Są natrętne, a bywa, że i niebezpieczne. Dobrym rozwiązaniem takiego problemu są moskitiery okienne.

Do każdego okna

Współczesna moskitiera na okno to gęsta siatka wykonana z włókna szklanego lub węglowego, zamocowana na cieniutkiej ramce. Jest odporna na uszkodzenia, a jednocześnie elastyczna. Jej oczka powinny mieć jak najmniejszy rozmiar, np. 1 x 1 mm, co umożliwia zatrzymanie insektów nawet niewielkich rozmiarów, zapewniając przy tym dobrą cyrkulację powietrza.

Moskitierę można zamówić już przy zakupie nowych okien. Stanowi ona wtedy ich dodatkowe, idealnie dopasowane wyposażenie. Niemniej zakup i zamontowanie tego elementu w posiadanych już oknach nie stanowi problemu. Moskitiery dostępne są w standardowych rozmiarach, można także nabyć je dostosowując do konkretnych potrzeb jako moskitiery na wymiar.

Kolory ram dobiera się odpowiednio do koloru stolarki okiennej, zaś siatki najczęściej dostępne są w kolorze szarym lub czarnym, jako mniej oznaczające się w otworach okien.

Moskitiery montuje się z zewnątrz na ramie okna lub od strony wewnętrznej w jego ościeżnicy. Montaż jest prosty i nie wymaga naruszania samej okiennej ramy, ponieważ mocowanie odbywa się za pomocą specjalnych uchwytów lub z wykorzystaniem magnesów.

Rodzaje moskitier

Moskitiera na okno to produkt dostępny w kilku rodzajach. Najczęściej wybierane są konstrukcje ramkowe, jednak w ofertach producentów znajdują się także inne rozwiązania, m.in. moskitiery rolowane, działające jak rolety okienne, czy moskitiery przesuwane, które najczęściej znajdują zastosowanie jako ochrona drzwi balkonowych.

Moskitiery rolowane montowane są na stałe na zewnątrz okna. Siatka znajduje się w skrzyni obudowy i można ją w zależności od potrzeb opuszczać lub podnosić. Porusza się w specjalnych bocznych prowadnicach, często dodatkowo wyposażonych w specjalne, zwiększające szczelność szczotki.

Więcej o wyborze moskitiery przeczytasz pod adresem: http://blog.rollcenter.pl/2018/02/15/czym-kierowac-sie-przy-wyborze-moskitiery.

Praktyczne rozwiązanie

Moskitiery okienne osłaniają pomieszczenie przed wtargnięciem latających intruzów. Dzięki temu nie irytują nas natrętne muchy, uprzykrzające sen komary czy grożące bolesnym ukąszeniem osy. Mogą także pełnić funkcję dodatkowej ochrony, np. na parterze, gdzie latem kłopotliwe jest szerokie otwarcie okna, czy też na wyższych piętrach zapewniając bezpieczeństwo naszym czworonożnym pupilom.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij