Materiały i elementy montażowe do balustrad. Jakie produkty wybrać?

Nowoczesna balustrada to idealny sposób na zapewnienie budynkowi niezwykle eleganckiego charakteru. Jednak instalacja takowej konstrukcji wymaga precyzyjnie dobranych elementów montażowych. Gdzie je kupić? Na co w szczególności zwrócić uwagę? Dowiedz się już teraz!

Balustrady balkonowe, schodowe lub tarasowe są dziś często spotykanym elementem domów jednorodzinnych, mieszkań oraz budynków użyteczności publicznej. Jednak nie każdy wie, że aby balustrada była bezpieczna i stabilna wymagane jest zastosowanie odpowiednich łączników, słupków, maskownic oraz uchwytów montażowych. Przeczytaj nasz artykuł – “Materiały i elementy montażowe do balustrad. Jakie produkty wybrać?” i sprawdź które będą najodpowiedniejsze.

Elementy montażowe do balustrad

Najważniejsze elementy montażowe balustrad to słupki, poręcze oraz wypełnienia. To one w głównej mierze decydują o trwałości całej konstrukcji. W zależności od upodobań i charakterystyki danego miejsca można wybrać słupki metalowe, drewniane lub prefabrykaty betonowe. Do montażu tych dwóch pierwszych służy kotwienie, czyli wywiercenie otworu i umieszczenie w nim dolnej części słupka. W kolejnym etapie należy wypełnić pozostałe szczeliny odpowiednią substancją utwardzającą.

Oprócz słupków, w skład elementów niezbędnych do odpowiedniej instalacji balustrady wchodzą uchwyty przelotowe do rur, kolanka i łączniki. Najlepiej jest gdy produkty te wykonane są ze stali nierdzewnej wysokiej jakości.

Jakie wypełnienia do balustrad?

Wypełnienia balustrad to inaczej mówiąc przestrzeń pomiędzy słupkami pionowymi. Część ta może być zapełniona na różne sposoby, np. poprzez montaż stalowych prętów poprzecznych, szklanych tafli lub drewna. Obecnie najczęściej spotykanym rozwiązaniem jest metal. Powód jest prosty. Jest to nie tylko wytrzymałe, ale i wyjątkowo efektowne tworzywo. Takie wypełnienia pasują zarówno do balustrad metalowych, jak i tych wykonanych z innych materiałów. Balustrady metalowe charakteryzują się nie tylko wysoką trwałością i estetyką. Są również mało podatne na zanieczyszczenia w postaci kurzu lub innych osadów.

Materiały i elementy montażowe do balustrad. Jakie produkty wybrać

Jak widać, balustrada balkonowa, tarasowa lub schodowa nie będzie mogła być zainstalowana bez użycia odpowiednich elementów montażowych. Produkty te najlepiej jest zamawiać u profesjonalnych sprzedawców. Można zrobić to zarówno drogą tradycyjną, jak i online. Dzięki internetowym sklepom jest to z pewnością wygodniejsze rozwiązanie, gdyż pozwala na oszczędzenie czasu w przypadku gdy nie mamy go na osobiste wizyty w marketach. Dodatkowo, szeroki asortyment wyrobów oferowany przez tego rodzaju sklepy internetowe pozwala precyzyjnie dobrać wszystkie komponenty w odpowiednich kształtach i rozmiarach.

Artykuł współtworzony z https://chrom-system.pl/

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij