Meble wycinane laserem – co warto o nich wiedzieć?

Cięcie za pomocą lasera stało się niezwykle istotnym elementem w wielu gałęziach przemysłu. Technika ta wywiera szczególny wpływ na branże meblarskie i te, związane z dodatkami do wnętrz. Wycinanie laserowe w metalu oferuje ogromną ilość korzyści, daje możliwość niezwykłej precyzji, przy jednoczesnej oszczędności czasu.

Korzyści zaawansowanej technologii

Głównymi atutami pracy z laserowym cięciem jest trwałość i niski stopień ryzyka związanego z uszkodzeniem surowca. Podczas skrawania, wycinania i żłobienia laserem w metalowych elementach, nie narażamy konstrukcji na żadne uszczerbki, które niegdyś były jednym z najczęstszych problemów podczas obróbki bardziej tradycyjnymi metodami.

Wycinanie laserowe w metalu to pewność uzyskania gładkiej, niezarysowanej powierzchni o zaplanowanych wymiarach – nawet jeśli są one określane w milimetrach.  Laserowe wycinanie dzięki tak wysokiej precyzji daje możliwość powtórzenia czynności roboczej – by za każdym razem osiągnąć dokładnie taki sam efekt. To szczególnie ważne w przypadku elementów, które mają być dokładnie takie same, bo np. stanowią element większej konstrukcji. Technologia ta idealnie sprawdzi się podczas produkcji mebli i dodatków do nich. Przede wszystkim spełni zadanie takie, jak:

 • Precyzyjne grawerowanie na metalowej powierzchni
 • Dokładne wycinanie wgłębień

Laserowe wycinanie łączy wysokiej jakości wzornictwo z podkreśleniem elegancji produktów. Wspaniałe rezultaty mogą sprostać nawet zadaniom takim jak inkrustacja powierzchni, przygotowywanie rycin lub niezwykle szczegółowych szablonów. Laserowe cięcie można wykonać w następujących materiałach:

 • stal ocynkowana, galwanizowana – do 3 mm
 • stal czarna – do 25 mm
 • stal nierdzewna, stal kwasoodporna – do 12 mm
 • aluminium – do 8 mm
 • miedź – do 4 mm
 • mosiądz – do 5 mm

Praca z laserem – na co zwrócić uwagę?

Meble wycinane laserem - co warto o nich wiedzieć

Źródło: Meble Sklepowe – Producent Wyposażenia Sklepów | Vonart.com.pl

Jak zapewnić laserowi najwyższą precyzję podczas cięcia? Bez względu na to, jak bardzo zaawansowanym sprzętem operujemy, aby zapewnić mu odpowiednie warunki do pracy, należy zapoznać się ze proporcją między głębokością cięcia a poszczególnymi rodzajami metalu.

Jeżeli spełniliśmy ten warunek, musimy pamiętać też o zapewnieniu odpowiedniej stabilności dla maszyny w trakcie pracy. Gdy zadbamy o wszystkie niezbędne aspekty, technologia laserowa odwdzięczy się nam:

 • Brakiem deformacji na wycinanych produktach
 • Niezwykle wąską szczeliną cięcia
 • Czystymi krawędziami dookoła obrabianego metalu
 • Działanie maszyny nie wytworzy odprysków dookoła obszaru wycinania, zatem oszczędzamy czas
  potrzebny na posprzątanie miejsca pracy

Po odpowiedniej preparacji laserowe wycinanie pozwoli nam na uzyskanie produktu gotowego do montażu, sprzedaży lub na ekspozycję, bez konieczności podejmowania dalszych kroków związanych z konserwacją.

Brzmi skomplikowanie? Laserowe wycinanie to usługa, którą warto powierzyć doświadczonym specjalistom. W Vonart zajmujemy się laserowym wycinaniem elementów mebli sklepowych i mamy na swoim koncie wiele realizacji. Tworzymy produkty na indywidualne zamówienie służąc nie tylko technologią i sprzętem, ale też profesjonalnym doradztwem. Z nami wykonasz każde zlecenie – od regałów systemowych, gondol i gablot sklepowych, aż po regały na gadżety, czasopisma czy pocztówki.

Masz pomysł na metalowe meble sklepowe, chcesz uzupełnić obecne wyposażenie o nowe elementy? Skontaktuj się z naszymi przedstawicielami handlowymi, którzy pomogą Ci przygotować projekt, a także będą służyć fachowym doradztwem. Dzięki naszemu doświadczeniu możesz stworzyć aranżację dowolnej przestrzeni handlowej.

Znajdziesz nas pod adresem: 53-609 Wrocław, ul.Fabryczna 10 lub na naszej stronie: www.Vonart.com.pl

Źródło: Meble Sklepowe – Producent Wyposażenia Sklepów | Vonart.com.pl

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij