Mieszkanie w centrum miasta czy na obrzeżach? Czym się kierować kupując mieszkanie?

Decyzja o kupnie mieszkania nie należy do najłatwiejszych. Aby dokonać odpowiedniego wyboru musimy wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników, które ułatwią nam podjęcie tej ważnej decyzji. Przede wszystkim warto na początku zastanowić się czy nieruchomość będzie nam służyć na całe życie, czy będzie to mieszkanie „tymczasowe”, czyli tylko na czas studiów lub podczas życia bez drugiej połówki czy powiększenia rodziny. Następnie musimy zastanowić się czy cenimy sobie spokojne życie bez imprez, z dala od zgiełku miasta, smogu i hałasu czy raczej chcemy, aby nasze mieszkanie znajdowało się w centrum miasta, wśród łatwo dostępnych miejsc do wyjścia. Odpowiedzi na wyżej wymienione pytania mogą być pomocne w wyborze najlepszej lokalizacji.

Mieszkanie w mieście

Jedną z największych zalet mieszkania w mieście jest dostęp do sklepów, uczelni, przedszkoli czy przeróżnych instytucji państwowych. Jeśli jesteś osobą, która ceni sobie życie kulturalne, lubisz prowadzić bogate życie towarzyskie i być w miejscu, gdzie zawsze coś się dzieje, to mieszkanie w mieście jest zdecydowanie dla Ciebie. Taka opcja niesie za sobą sporo plusów i minusów. Do pierwszych czynników możemy zaliczyć dogodną i łatwo dostępną komunikację, która pozwala nam uniknąć jeżdżenia samochodem i dostać się z pomocą metra, tramwaju czy autobusu, niemal w każdą część miasta, unikając przy tym niepotrzebnych korków. Ponadto, zaletą większej aglomeracji jest również dostęp do większej ilości miejsc pracy. Z kolei do negatywnych czynników mieszkania w mieście możemy zaliczyć ciągły hałas czy zanieczyszczone powietrze przez samochody i komunikację miejską. Smog unoszący się w powietrzu nad miastem, może wpływać negatywnie na nasz stan zdrowia i prowadzić do złego samopoczucia. Jeśli zatem wahasz się, czy wybór miasta będzie dla Ciebie najodpowiedniejszy, możesz skorzystać z usług agenta nieruchomości, który rozwieje wątpliwości i pomoże dokonać odpowiedniego wyboru.

Mieszkanie na obrzeżach

Mieszkanie na obrzeżach miasta, w dalszych, spokojniejszych okolicach, może powodować, że będziemy mogli korzystać z uroków natury i prowadzić nieco spokojniejszy i cichszy tryb życia. Dzięki temu, po całym dniu w pracy, nasz organizm w takich warunkach, będzie mógł się całkowicie zregenerować. Dodatkowo świeże powietrze, bez zanieczyszczeń, pozytywnie wpływa na układ oddechowy naszego organizmu. Do mniej korzystnych czynników możemy zaliczyć trudności komunikacyjne, które spowodowane są mniejszą częstotliwością jeżdżących autobusów. Co więcej, wyprawy samochodem z dalszych części miasta, niosą za sobą większe koszty paliwa i tym samym czas, który poświęcamy na dojazd do pracy czy szkoły. Ważną przesłanką jest także fakt, że mieszkania na obrzeżach miasta są często znacznie tańsze niż nieruchomości w mieście. Na obrzeżach możemy docenić kontakt z naturą, co w porównaniu z miastem, może okazać się być trudniejsze.

Wybór mieszkania w mieście lub na jego obrzeżach jest sprawą indywidualną. Aby dokonać odpowiedniego wyboru, ważne jest, aby wziąć wszystkie za i przeciw. Wybrać takie rozwiązanie, które spowoduje, że będziemy zadowoleni.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij