Młoty udarowe - nie tylko kłucie i wiercenie

Młoty udarowe – nie tylko kłucie i wiercenie

Młoty udarowe znajdują zastosowanie w wielu pracach. Korzystanie z młotów udarowych przydaje się podczas kucia czy wiercenia dziur, Przeznaczenie młotów udarowych jest jednak znacznie większe. Młoty udarowe znajdują zastosowanie zwłaszcza przy napotkaniu bardzo wytrzymałego betonu zbrojnego. Urządzenia te z reguły dzielimy na dwa typy. Młoty udarowe pierwszego typu będą przydatne w pracach amatorskich. Przeważnie są to młotowiertarki pomocne przy wykonywaniu uniwersalnych robót. Drugi rodzaj to młoty udarowe znacznie częściej wykorzystywane przez profesjonalistów. Odznaczają się większą mocą niż młotowiertarki i często wykorzystuje się je do przeprowadzania specjalistycznych prac. Jakie są między nimi różnice oraz który młot udarowy będzie najlepszym wyborem?

Wykorzystywanie młotów udarowo-obrotowych

Młoty udarowe ze względu na zastosowanie dzielimy w zależności od mocy silnika. Młoty udarowo-obrotowe używane są amatorsko i półprofesjonalnie do niewielkich prac. Z reguły posiadają moc o sile nie większej niż 700W. Na rynku znajdą się jednak młotowiertarki, jak model 1500W DED7840 DEDRA ze strony https://mpm-24.pl/c/132/mloty-udarowe-i-wyburzeniowe.html, które mają znacznie większą moc. Podany model zaprojektowano z myślą o wierceniu w kamieniu i betonie. Powyższa młotowiertarka odnajdzie się także skutecznie przy przeprowadzaniu lekkich prac koniecznych przy dłutowaniu wewnątrz materiałów budowlanych jak i przy wierceniu bez udaru w drewnie lub metalu. Znaczna siła wiertła przekłada się na zastosowanie w projektach wymagających wyburzania lub dłutowania betonu. Istotnym elementem podczas wyboru pomiędzy młotem udarowym, a młotowiertarką jest poznanie prędkości obrotowej urządzenia. Należy wiedzieć, że wyższą prędkość urządzenia mają młotowiertarki, co sprawia, że mogą być używane jako zwykłe wiertarki np. podczas prac domowych. Młoty udarowe są używane w cięższych i bardziej specyficznych warunkach i ze względu na swoje przeznaczenie wykorzystywanie ich w podobnym celu jest zdecydowanie trudniejszym zadaniem.

Zastosowanie młotów udarowych

Młoty udarowe to profesjonalny sprzęt używany w pracach wymagających większej mocy urządzenia. Siła młotów udarowych tego typu oscyluje przeważnie w przedziale 1500 do 2000W. Młoty udarowe posiadają zupełnie inne parametry pracy niż młotowiertarki. Młot może elastycznie dopasować się dzięki temu do rodzaju materiału z jakim będzie miał styczność i z odpowiednim naporem oddziaływać na powierzchnię. Profesjonalny młot udarowy powinien wyróżniać się funkcją tłumienia drgań. Ilość drgań w takim młocie ulega zniwelowaniu do minimum, co zwiększa komfort użytkowania i jest nie bez znaczenia po dłuższym czasie używania. Młoty udarowe o dużej mocy pozwalają użytkownikowi na regulację ilości udarów. Młoty udarowe charakteryzujące się największą siłą są w stanie osiągnąć ponad 4000 drgań na minutę i łatwiej pokonać „opór” materiału. Napędzane wolnymi obrotami młoty udarowe są w stanie zniszczyć nawet najtwardszy materiał. Model 900W SDS WALIZKA 58G858 GRAPHITE pozwala na pracę podczas kucia powierzchni czy przeprowadzania prac rozbiórkowych.

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij