Modne i funkcjonalne studio kąpielowe - jak urządzić

Modne i funkcjonalne studio kąpielowe – jak urządzić?

Studio kąpielowe to przestronna i funkcjonalna łazienka z funkcją salonu. Na jego wyposażenie składają się nie tylko elementy armatury oraz wanna lub prysznic, ale także wygodne meble ustawione w kąciku wypoczynkowym.

Studio kąpielowe jest namiastką SPA zaaranżowaną w domowym zaciszu. Wnętrze tego typu to już nie tylko domena luksusowych rezydencji, ale coraz częstszy element nowoczesnych domów jednorodzinnych z dwiema łazienkami. 

Czym jest studio kąpielowe?

Studio kąpielowe to pomieszczenie, które ma być dla domowników miejscem relaksu i wypoczynku. Aranżację studia kąpielowego najlepiej zaplanować już na etapie budowy domu. Dzięki temu od razu zostaną wykonane niezbędne przyłącza wodno-kanalizacyjne. Przygotowaniem takiego pomieszczenia powinna zająć się profesjonalna ekipa, która na każdym etapie realizacji doradzi, jakie rozwiązania sprawdzą się w konkretnym budynku. Dzięki temu unikniemy m.in. problemów z ogrzaniem tak przestronnej łazienki. Odpowiednich wykonawców można znaleźć m.in. na stronie https://building-companion.pl/. Znajduje się tam nie tylko cennik, zakres usług i galerię zrealizowanych projektów, ale także opinie poprzednich klientów w formie komentarzy pod poszczególnymi ofertami. Pozytywne opinie zleceniodawców to najlepsze referencje firmy budowlanej.

Jak urządzić salon kąpielowy?

Domowe studio kąpielowe powinno być przestronne. Najlepiej, aby pomieszczenie, w jakim planujemy je urządzić, miało około 12 m2. Taka przestrzeń pozwoli umieścić sprzęty, meble i armaturę w wygodnych odstępach. Studio kąpielowe najlepiej urządzić tak, aby jedną jego część stanowiła strefa mokra, w której znajdzie się wanna lub prysznic, umywalka oraz muszla ustępowa. Drugą połowę warto częściowo oddzielić, np. szybą z matowego szkła. Będzie to kącik wypoczynkowy, w którym możemy postawić szezlong łazienkowy i elegancki stolik na aromatyczne świece, tworząc w ten sposób komfortowe miejsce na rytuały piękności i odprężające masaże. Jeżeli dysponujemy odpowiednio dużą przestrzenią, możemy też pokusić się o zorganizowanie domowej sauny. Rozwiązaniem, które pozwoli uzyskać spektakularny efekt dekoracyjny, jest montaż biokominka. Urządzenie nie wymaga podłączenia do instalacji kominowej, ponieważ jego działanie wykorzystuje proces spalania biopaliwa. Zaletą biokominków jest także fakt, że wilgotne powietrze z łazienki nie ma negatywnego wpływu na pracę urządzenia. 

W domowym salonie kąpielowym ogromną rolę odgrywają kafelki na ścianach i podłodze, a także odpowiednio dobrane dodatki. Całość powinna być urządzona w stonowanych barwach, które sprzyjają odpoczynkowi, poprawiają samopoczucie i dobrze komponują się z innymi kolorami. Do takich kolorów należą przede wszystkim odcienie szarości, bieli i beżu. W oknach mogą pojawić się zasłony lub rolety rzymskie wykonane z tkanin odpornych na wilgoć i niechłonących wody. 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij