Na ratunek skarbom, czyli osuszanie krakowskich nieruchomości

Na ratunek skarbom, czyli osuszanie krakowskich nieruchomości

Stare Miasto w Krakowie wpisano na listę UNESCO w 1978 r. Był to jeden z pierwszych 12 obiektów na świecie. Współcześnie wiele pięknych i historycznych nieruchomości zmaga się z podciąganiem kapilarnym. Jak temu przeciwdziałać?

Budynki, a zwłaszcza te w historycznej części miasta wykonano z materiałów, którym daleko do dzisiejszych standardów. Sprawia to, że są one narażone na destrukcyjną w działaniu wilgoć. Narażamy w ten sposób nasze nieruchomości, ale i zdrowie mieszkańców na szwank. Pojawiający się na ścianach grzyb jest namacalną oznaką problemu. W takich sytuacjach trzeba od razu przejść do działania i pozbyć się intruza z naszej posesji. W jaki sposób możemy to zrobić?

Siła wilgoci

Pleśń na ścianie to efekt dużej ilości wody w strukturze ścian nieruchomości. Jej wykwit wpływa negatywnie na zdrowie osób przebywających w takich pomieszczeniach. Szczególnie niebezpieczna jest dla alergików. Warto zwrócić uwagę, że woda wsiąkająca w ściany wspina się coraz wyżej. W ten sposób rozprzestrzenia się na kolejnych kondygnacjach. Istotne jest, aby do takich sytuacji nigdy nie doprowadzać, a wszelkie oznaki wilgoci lub grzyba szybko usunąć. Czasami mury poddane są pod długoletnie działanie wody. W ten sposób ich struktura ulega poważnym uszkodzeniom lub wręcz zniszczeniu. Skutki tego mogą być opłakane, wliczając w to zawalenie. Wydaje się więc zasadne, aby możliwie przeciwdziałać takim sytuacjom. Jakie nieruchomości są w grupie ryzyka?

Lokalizacja i technologia budowy

Położenie nieruchomości i technologia budowy mają kluczowe znaczenie na to, czy pleśń się w budynku pojawi, czy nie. Wszelkie obiekty znajdujące się w pobliżu rzek, jezior i innych zbiorników wodnych, a także te położone na terenach o wysokim poziomie wód gruntowych, są narażone na wilgoć. Nowsze budynki posiadają w większości specjalne zabezpieczenia punktów stykowych ścian z ziemią. Jednak ta praktyka uzależniona jest od przepisów prawa. Jeśli nie jest to literalnie określone, to deweloperzy mogą do sprawy podchodzić indywidualnie. Dlatego, gdy przypadkiem zobaczymy pierwsze oznaki wilgoci, powinniśmy podjąć świadome i skuteczne działania. Jakie?

Osuszanie budynków – Kraków

Historyczna stolica Polski z racji swojego położenia narażona jest na podciąganie kapilarne. Możemy temu przeciwdziałać stosując system Aquapol. Jest to narzędzie, które bezinwazyjnie zainstalujemy i będziemy używać bez zasilania źródłem energii elektrycznej. Jego zadaniem jest odwrócenie procesu podciągania kapilarnego. W wyniku polaryzacji dipola wody zmienia się jej kierunek ku ziemi. W ten sposób mury rozpoczynają proces osuszania, który można przyspieszać stosując się do zaleceń dobrych praktyk użytkowania pomieszczeń. System Aquapol i tak zrobi swoje, zastosowanie go gwarantuje usunięcie wilgoci kapilarnej ale należy pamiętać, że składowych złego stanu pomieszczeń zwykle jest kilka i być może jest wskazanie też na poprawę cyrkulacji powietrza lub odtworzenie izolacji pionowej jak w przypadku osuszania poniżej poziomu gruntu. Dlatego, jeśli borykamy się z problemem wilgoci, to postawmy na skuteczne osuszanie. Kraków jest miastem narażonym na wilgoć, ale świetnie sobie z tym radzi. Przykłady znaleźć można na https://www.aquapol.pl/krakow/.

Krakowskie nieruchomości to perełki nie tylko na mapie Polski czy Europy, ale całego świata. Warto zadbać jednak o wszystkie budynki. Piękno kryjące się w ich wnętrzu powinno trwać przez następne set lat. Dlatego trzeba o nie dbać, podobnie, jak o każdą inną nieruchomość narażoną na wilgoć. 20 lat spokoju, da wystarczająco dużo czasu na zastanowienie się o przyszłości. Na tyle bowiem opiewa gwarancja skuteczności systemu, co oczywiście nie oznacza granicznego terminu działania systemu. System Aquapol jest z powodzeniem stosowany od ponad 35 lat i budynku osuszone oraz zabezpieczone równie dawno ciągle są w świetnej kondycji.

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij