Nowinki technologiczne. Co warto kupić do Prywatnego Centrum Edukacyjnego?

Jakie nowoczesne rozwiązania pomogą Ci wyróżnić Twoją placówkę na tle innych. Poniżej znajdziesz najciekawsze nowinki technologiczne, których zastosowanie warto rozważyć.

Żyjemy w czasach, w których edukacja jest ściśle sprzężona z technologią. Szkoła w chmurze, nauczanie zdalne, interaktywne sprzęty do nauki – raz po raz udowadniamy, że nowinki techniczne pozwalają na adaptację i ewolucję klasycznych form nauczania, czyniąc je jeszcze bardziej przystępnym i ekscytującym. Jeśli zarządzasz Prywatnym Centrum Edukacyjnym – czy to szkołą podstawową, czy liceum ogólnokształcącym, czy też szkołą branżową – z pewnością nie raz zastanawiałeś się na temat tego, jakie nowoczesne rozwiązania pomogą Ci wyróżnić Twoją placówkę na tle innych. Poniżej znajdziesz najciekawsze nowinki technologiczne, których zastosowanie warto rozważyć.

Dla najmłodszych: akcja – interakcja

Świat pędzi do przodu w zadziwiającym tempie, nic więc dziwnego, że edukacja musi dotrzymać mu kroku – jeśli szkoła nie jest dostosowana do postępu, to jak ma przygotować do tego kolejne pokolenia? Nie pomaga w tym fakt, że przyzwyczajamy się do technologii coraz mocniej i coraz szybciej: już kilkuletnie dzieci potrafią obsłużyć tablet czy włączyć w Internecie swoją ulubioną kreskówkę. Utrzymanie uwagi maluchów przyzwyczajonych do ciągłej stymulacji audiowizualnej nie jest łatwe. Siedzenie w niewygodnej ławce i wpatrywanie się w opasły podręcznik nie zdaje już testu – trzeba próbować nowych sposobów, by zaangażować dzieci do nauki. Na pomoc przychodzą nam jedne z najpopularniejszych edukacyjnych nowinek technicznych: tablica i dywan interaktywny. Oba urządzenia są bardzo podobne w działaniu, różnią się jednak formą. Ta pierwsza to dotykowy ekran wmontowany w ramę z przyciskami funkcyjnymi, a ten drugi – projektor zawieszony na suficie, używający technologii AR (augmented reality, czyli rzeczywistość rozszerzona) by wyświetlać na podłodze interaktywne minigry. Zarówno tablice, jak i „magiczne dywany” świetnie sprawdzają się w edukacji wczesnoszkolnej: przyciągają uwagę maluchów oraz pozwalają im uczyć się poprzez zabawę, gry i aplikacje (w przypadku dywanu dochodzi również możliwość integracyjnych gier ruchowych). To świetne rozwiązanie dla każdej placówki chcącej wyróżniać się swoją ofertą.

Dla starszych: platformy e-learningowe

Ostatnie lata udowodniły, że bycie przygotowanym do przejścia na zdalną formę nauczania jest podstawowym obowiązkiem każdej placówki. Niezwykle przydatne są więc platformy e-learningowe, które pozwalają przesyłać do uczniów wiadomości i materiały z zajęć (zarówno tekstowe, jak i w formie wideo), zadawać prace domowe, testować wiedze w formie kartkówek, quizów, klasówek i egzaminów – a to wszystko przy pomocy kilku kliknięć. Platformy przydatne są nie tylko przy nauczaniu przez Internet: dzięki możliwości natychmiastowej komunikacji na poziomie nauczyciel – uczeń oraz szerokiej gamy narzędzi to przesyłania materiałów naukowych stanowią świetny dodatek do standardowego nauczania. Kserówki i sterty papierów mogą odejść do lamusa, co ma też pozytywne skutki środowiskowe. Platformy e-lreaningowe, choćby popularne w szkolnictwie wyższym Moodle, są proste w obsłudze i intuicyjne zarówno dla uczących, jak i uczonych. Krótko mówiąc – to ogromny krok do przodu w procesie nowoczesnej edukacji.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij