Zakładając własną działalność musimy liczyć się z tym, że być może za jakiś czas przyjdzie nam zmienić lub rozbudować dotychczasowe miejsce pracy. Wtedy zwykle właściciele i menadżerowie decydują się na większe zmiany. W tym celu zlecają wykonanie projektu biura według indywidualnych oczekiwań. Dzięki temu mają pewność, że każdy metr kwadratowy zostanie jak najlepiej wykorzystany, a przestrzeń zaaranżowana tak, by usprawnić codzienne obowiązki zatrudnionym w firmie pracownikom.

 

Projekt biura – komu zlecić i o czym warto pamiętać?

Większość właścicieli firm i kierowników instytucji nie zawsze zna się na architekturze i aranżacji wnętrz, dlatego zwykle decydują się oni na nawiązanie kontaktu z pracowniami, które mają na swoim koncie już niejeden projekt biura i cieszą się zaufaniem dotychczasowych klientów. Taka współpraca z pewnością pozwoli uniknąć wielu niedociągnięć i problemów związanych z ewentualnymi przebudowami, gdy prace zostaną już ukończone. Zlecając specjalistom wykonanie projektu (więcej na http://janderkabza.pl/oferta/projekt-biura), warto już na samym początku określić swoje indywidualne wymagania i rozwiązania, które koniecznie chcemy, aby znalazły zastosowanie. Doświadczony projektant będzie w stanie podpowiedzieć także inne, niekiedy nawet lepsze i bardziej praktyczne sposoby na zaaranżowanie pomieszczenia. Po ustaleniu niezbędnych szczegółów, architekci przystąpią do działania i wykonają wstępne projekty, które niemal na każdym etapie mogą być na bieżąco omawiane z ich zleceniodawcami.

 

 

Dlaczego tak ważny jest profesjonalny projekt biura?

Gdy wiemy, że projekt naszego nowego biura jest w dobrych rękach, możemy być pewni, że efekt końcowy będzie dokładnie taki, jak sobie wymarzyliśmy. Co więcej, wszystkie pomieszczenia będą piękne, nowoczesne i funkcjonalne – ma to także szansę przełożyć się na lepsze wyniki pracy, a nawet na poprawę samopoczucia wielu pracowników. W przypadku przestrzeni biurowej liczy się także ergonomia stanowiska pracy i swobodny dostęp do wszystkich niezbędnych pomieszczeń, a także do sprzętów biurowych. Trudno to wszystko odpowiednio rozplanować samemu, bez projektu, który uwzględni każdy, nawet najdrobniejszy szczegół. O tych detalach właśnie, bardzo często zapominają wieloletni właściciele firm i kierownicy instytucji. Z pomocą pracowni architektonicznej tego typu defekty nie mają miejsca.

Zmiana siedziby firmy lub jej modernizacja to najlepsza okazja do zmiany wizerunku firmy w oczach samych pracowników, jak i potencjalnych klientów, którzy odwiedzają nas w celu odbycia spotkania lub przeprowadzenia rozmów i podpisania kontraktów. Takie działania powinny być odpowiednio przemyślane, a każdy pomysł naniesiony na profesjonalny projekt, który ostatecznie zostanie przekazany wykonawcom. Mając taką dokładną dokumentację, mamy ogromne szanse na uniknięcie nieporozumień, dodatkowych kosztów i opóźnień, które niekorzystnie wpływają na funkcjonowanie, nawet do tej pory doskonale działającego przedsiębiorstwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ