Oświetlenie LED nie jest już niczym nowym, technologia jest bardzo popularna dla użytkowników domowych, a teraz jest świetny czas na przejście z klasycznych rozwiązań. Jeśli jesteś gotowy na zakup, możemy skierować Cię w dobrym kierunku dzięki naszej, szerokiej ofercie LED. Zanim zdecydujesz się na przejście, na diody LED, prawdopodobnie masz pewne uprzedzenia i pytania dotyczące zmiany oświetlenia w domu. Spróbujemy odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania naszych klientów, więc kiedy będziesz gotowy, możesz robić zakupy jak ekspert.

Nowoczesne oświetlenie LED to dobry wybór zarówno do mieszkań, jak i pomieszczeń komercyjnych. Chociaż oprawy oświetleniowe LED mogą być droższe niż tradycyjne, ich żywotność pozwala zaoszczędzić nawet kilkaset złotych na oprawę. Rozwiązania tego rodzaju oświetlenia są idealne do stosowania z odnawialnymi źródłami energii np. słoneczną czy wiatrową, zachowując ekologiczne trendy w naszym życiu.

W ofertach oświetlenia pomieszczeń źródłami światła LED, masz do wyboru wiele opcji, które możesz wybrać w zależności od swojego gustu, potrzeb i wystroju wnętrz. Dostępność różnych rodzajów i kształtów lamp LED zwiększyła również złożoność wyboru najlepszej dla domu lub biura. Krótki przewodnik po pytaniach dotyczących zakupu, ułatwi podejmowanie świadomych decyzji dotyczących oświetlenia LED.

W salonie znajduje się Twoje miejsce do siedzenia i rozrywki dla gości lub po prostu relaksu podczas oglądania telewizji. Lampy LED do salonu zarówno te wiszące jak i stojące, powinny dostosować się do każdej okazji i działania. Dlatego ważne jest, aby mieć różne rodzaje źródeł światła. Możesz zdecydować się na zakup oprawy oświetleniowej z opcją ściemniania, ponieważ zapewni to większą kontrolę nad kontrolą światła, jego mocą i barwą. Sugerowana jasność LED w salonie powinna zawierać się od 1500 do 3000 Lumenów, a te temperatura barwy świetlnej – od 2900 do 4100 Kelvinów.

Podobnie jak w sypialni, musisz unikać lamp emitujących jasne światło, ponieważ uniemożliwi to odpoczynek. Regulowane oświetlenie punktowe górne jak i ścienne takie jak np. kinkiety LED to również dobra opcja. Możesz użyć takich świateł, aby podświetlić dzieła sztuki na ścianach, zdjęcia rodzinne i zmniejszyć odblaski na telewizorze. Możesz także użyć lamp LED z głowicą, z możliwością regulacji o 360 stopni. Pozwala to na większą kontrolę nad tym, która część pomieszczenia ma być oświetlona.

Na koniec trochę techniki, w najbardziej podstawowej formie, LED oznacza Light Emitting Diode. Jest to światło wytwarzane przy użyciu półprzewodnika w procesie zwanym elektroluminescencją. Brzmi nieźle, prawda? Proces ten jest znacznie wydajniejszy niż w przypadku tradycyjnych żarówek i ma znacznie dłuższą żywotność. Jego niewielkie rozmiary i stosunkowo niższa temperatura pracy oznaczają, że można go stosować w kształtach i formach, których nie można byłoby uzyskać tradycyjnymi żarówkami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ