Odkomarzanie - jak się pozbyć niechcianych insektów

Odkomarzanie – jak się pozbyć niechcianych insektów

Posiadając piękny ogród lub zadbaną działkę, każdy planuje aktywny sezon grillowy i systematyczny odpoczynek na świeżym powietrzu, wykorzystując maksymalnie możliwości posiadanego terenu. Ciężko jest jednak relaksować się z przyjaciółmi lub dobrą książką na tarasie, gdy z każdej strony atakują komary, latając i gryząc wszystkich obecnych. 

 
Systematyczne i profesjonalne odkomarzanie, powinno rozwiązać ten problem, jednak w dalszym ciągu warto posiadać informacje na temat sposobów pozbywania się insektów i tego, jakie preparaty do odkomarzania sprawdzą się najlepiej. 

Odkomarzanie działki – pomoc specjalistów i wybór metody

Przed podjęciem finalnej decyzji, należy skontaktować się z profesjonalną firmą DDD. Pracownik odpowiedzialny za odkomarzanie ogrodu przeprowadzi profesjonalne oględziny miejsca, w którym będzie przeprowadzony zabieg i przedstawi klientowi najlepsze rozwiązanie – tłumacząc, czemu akurat ta metoda sprawdzi się lepiej w danym miejscu. 
 
Warto rozważyć wykonanie takich czynności z sąsiadami, ponieważ im teren będzie większy i sąsiadujące posesje ze sobą będą zabezpieczone, efekt całego zabiegu będzie dużo lepszy! 
 
Do wyboru są dwie możliwości:

  • Metoda naziemna
  • Polegająca na klasycznym oprysku mgłą zimnokropelkową, z pomocą opryskiwacza spalinowego. 

  • Zamgławianie przeciwko komarom
  • W czasie zabiegu, wytwarzana jest drobna mgła środka owadobójczego, która dociera w najdrobniejsze szczeliny i “przykleja się” do budynków, liści, krzewów i wszystkiego, co znajduje się na terenie działki. 

 
Obydwie metody są wyjątkowo skuteczne, jednak stosując drugą opcję, można spodziewać się maksymalnie długo utrzymującego się efektu. Dowiedz się więcej o odkomarzaniu na stander.pl.

Ile czasu utrzymują się preparaty? 

Preparaty do odkomarzania, utrzymują się i działają przez okres 3-4 tygodni od czasu rozpylenia. Nim jednak owady wrócą i zaczną się rozmnażać, minie więcej czasu, a użytkownicy zauważą mniejszą obecność i aktywność insektów przez cały sezon. 
 
Wzmożone opady atmosferyczne mogą powodować szybszą utratę właściwości aktywnych preparatów, przez co komary i owady do nich podobne, wrócą na zabezpieczony teren w krótszym czasie. Warto wtedy dokonać kolejnego oprysku, który będzie wymagać mniejszej ilość preparatu, gdyż będzie on jedynie uzupełniający. 

Jak działają preparaty odkomarzające i jaka jest cena usługi?

Środki chemiczne zabijają dorosłe owady lub tworzą u nich bezpłodność, przez co są one niezdolne do dalszego rozmnażania się. W innym wypadku, upośledzają one funkcje życiowe komarów i zmieniają fizjologię organizmów, dzięki czemu są one niezdolne do poprawnego funkcjonowania i żywienia się krwią. 
 
Cena uzależniona jest w dużej mierze od lokalizacji posesji, jej wielkości i zastosowania rodzaju oprysku. Im większy będzie teren, który będzie poddawany zabiegowi, tym cena będzie korzystniejsza. Przykładowo obszar 500 m2, można odkomarzyć w cenie 299 złotych, natomiast 1000 m2 będzie kosztować 399 złotych – w cenę oczywiście wliczone są konsultacje pracowników i dojazd do klienta. Jest to kolejny powód, by porozumieć się z sąsiadami w kwestii przeprowadzenia zabiegu na większej ilości obiektów. 
 
Tekst powstał przy współpracy merytorycznej z firmą Stander specjalizującą się w dezynsekcji, dezynfekcji i deratyzacji.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij