Posiadając piękny ogród lub zadbaną działkę, każdy planuje aktywny sezon grillowy i systematyczny odpoczynek na świeżym powietrzu, wykorzystując maksymalnie możliwości posiadanego terenu. Ciężko jest jednak relaksować się z przyjaciółmi lub dobrą książką na tarasie, gdy z każdej strony atakują komary, latając i gryząc wszystkich obecnych. 

 
Systematyczne i profesjonalne odkomarzanie, powinno rozwiązać ten problem, jednak w dalszym ciągu warto posiadać informacje na temat sposobów pozbywania się insektów i tego, jakie preparaty do odkomarzania sprawdzą się najlepiej. 

Odkomarzanie działki – pomoc specjalistów i wybór metody

Przed podjęciem finalnej decyzji, należy skontaktować się z profesjonalną firmą DDD. Pracownik odpowiedzialny za odkomarzanie ogrodu przeprowadzi profesjonalne oględziny miejsca, w którym będzie przeprowadzony zabieg i przedstawi klientowi najlepsze rozwiązanie – tłumacząc, czemu akurat ta metoda sprawdzi się lepiej w danym miejscu. 
 
Warto rozważyć wykonanie takich czynności z sąsiadami, ponieważ im teren będzie większy i sąsiadujące posesje ze sobą będą zabezpieczone, efekt całego zabiegu będzie dużo lepszy! 
 
Do wyboru są dwie możliwości:

  • Metoda naziemna
  • Polegająca na klasycznym oprysku mgłą zimnokropelkową, z pomocą opryskiwacza spalinowego. 

  • Zamgławianie przeciwko komarom
  • W czasie zabiegu, wytwarzana jest drobna mgła środka owadobójczego, która dociera w najdrobniejsze szczeliny i “przykleja się” do budynków, liści, krzewów i wszystkiego, co znajduje się na terenie działki. 

 
Obydwie metody są wyjątkowo skuteczne, jednak stosując drugą opcję, można spodziewać się maksymalnie długo utrzymującego się efektu. Dowiedz się więcej o odkomarzaniu na stander.pl.

Ile czasu utrzymują się preparaty? 

Preparaty do odkomarzania, utrzymują się i działają przez okres 3-4 tygodni od czasu rozpylenia. Nim jednak owady wrócą i zaczną się rozmnażać, minie więcej czasu, a użytkownicy zauważą mniejszą obecność i aktywność insektów przez cały sezon. 
 
Wzmożone opady atmosferyczne mogą powodować szybszą utratę właściwości aktywnych preparatów, przez co komary i owady do nich podobne, wrócą na zabezpieczony teren w krótszym czasie. Warto wtedy dokonać kolejnego oprysku, który będzie wymagać mniejszej ilość preparatu, gdyż będzie on jedynie uzupełniający. 

Jak działają preparaty odkomarzające i jaka jest cena usługi?

Środki chemiczne zabijają dorosłe owady lub tworzą u nich bezpłodność, przez co są one niezdolne do dalszego rozmnażania się. W innym wypadku, upośledzają one funkcje życiowe komarów i zmieniają fizjologię organizmów, dzięki czemu są one niezdolne do poprawnego funkcjonowania i żywienia się krwią. 
 
Cena uzależniona jest w dużej mierze od lokalizacji posesji, jej wielkości i zastosowania rodzaju oprysku. Im większy będzie teren, który będzie poddawany zabiegowi, tym cena będzie korzystniejsza. Przykładowo obszar 500 m2, można odkomarzyć w cenie 299 złotych, natomiast 1000 m2 będzie kosztować 399 złotych – w cenę oczywiście wliczone są konsultacje pracowników i dojazd do klienta. Jest to kolejny powód, by porozumieć się z sąsiadami w kwestii przeprowadzenia zabiegu na większej ilości obiektów. 
 
Tekst powstał przy współpracy merytorycznej z firmą Stander specjalizującą się w dezynsekcji, dezynfekcji i deratyzacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ