Odnawiamy meble ogrodowe

Zbliża się czas, w którym możemy liczyć na ładną i bezchmurną pogodę. Taka aura na dworze zachęca nas do spędzenia więcej czasu poza domem na przykład w ogrodzie, który w większości przypadków stanowi integralną część takiego budynku. Oczywiście, zanim pomyślimy o wypoczynku w naszym ogrodzie, to powinniśmy odnowić meble ogrodowe, które potrzebują małej renowacji.

Bardzo ważna jest, pielęgnacja mebli wykonanych w całości z drewna warto zauważyć, że drewno doskonale wygląda i właśnie dlatego poprzez odpowiednią impregnację jesteśmy w stanie zabezpieczyć je przed szkodnikami czy też zmieniającą się pogoda. To bardzo ważne, ponieważ drewniana konstrukcja jest o wiele bardziej narażone na działanie wody czy słońca, niż plastikowe meble.

Idealny połysk

Należy więc w konkretny sposób skupić się na pielęgnacji drewna, ponieważ tego typu meble są w stanie nam posłużyć, przez wiele długich lat. Drewno jest bardzo podatne na pęcznienie i trzeba zrobić wszystko, aby chronić drewno. W przypadku mebli drewnianych warto zdecydować się na meble wykonane z drzewa egzotycznego, ponieważ w ten sposób uzyskujemy ich jakość na bardzo wysokim poziomie. Drewno jest również narażone na działanie korozji biologicznej, zwłaszcza jeśli urządzenia ogrodowe cały czas znajdują się na zewnątrz domu. Wtedy drewno może ulegać niszczeniu pod wpływem grzybów. Drewno potrafi pleśnieć, przez co traci swój wygląd oraz wytrzymałość. Tylko odpowiednia impregnacja elementów drewnianych, pozwoli nam zachować jakość na długie lata.

Jaki impregnat wybrać

Jeśli zdecydujemy się, na renowacje drewnianych mebli to pamiętajmy, że drewno najlepiej impregnować za pomocą preparatów technicznych i gruntujących. Tylko takie substancje są w stanie wniknąć bez problemu w strukturę drewna, dzięki czemu tworzą skuteczną ochronę przed grzybami, glonami czy kornikami. Tego typu materiały gruntujące są bezbarwne, dzięki czemu nie wpływają one w żaden sposób na kolor drewna. Innym rodzajem impregnatu są środki ochronne i dekoracyjne, które oprócz tradycyjnej ochrony, nadają drewnu kolor. W takich dodatkowych pigmentach zawarta jest przede wszystkim ochrona drewna przed promieniami UV, a barwnik działa na zasadzie filtra ochronnego. Oczywiście wystarczy tylko jedno malowanie, aby w pełni zabezpieczyć drewniane meble na długie lata. Co więcej, specjalistyczne impregnaty możemy nakładać także na nieoszlifowane powierzchnie, przez co uzyskujemy natychmiastową ochronę drewna.

Inne środki też się sprawdzają

Warto zauważyć, że w konserwacji drewna możemy wykorzystać różnego rodzaju oleje, emalie czy też inne podkłady. Oczywiście wszystkie środki, mają za zadanie pełnić skuteczną funkcję ochronną, a także nadawać drewnu specyficznego wyglądu. Wiele tego typu środków to produkty uniwersalne, sprawdzające się przy każdym rodzaju drewna. W takich wypadkach trzeba jednak zachować ostrożność, ponieważ tylko emalie nadają się do uniwersalnego zastosowania w przypadku olejów czy podkładów, sprawa nie jest już taka oczywista. Oleje w wielu przypadkach są typowymi produktami naturalnymi, gdzie najważniejsze jest to, że nadają się one do malowania każdego rodzaju drewna. Warto dodać, że są to ekologiczne produkty, które pozwolą zabezpieczyć nawet najtwardsze odmiany drewna, z czym nie zawsze radzi sobie standardowy impregnat. Oleje z łatwością aplikuje się, dzięki czemu zastosowanie warstwy ochronnej jest bardzo proste i każdy poradzi sobie z takim zadaniem. Warto więc korzystać z podobnych rozwiązań, ponieważ tego typu rzeczy naprawdę się sprawdzają.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij