Ogród na dachu dzisiaj to możliwe

Zielony ogród, to przede wszystkim miejsce, które od zawsze kojarzy nam się z odzieloną od domu oazą spokoju. Tak naprawdę nie jest to jednak do końca właściwa wizualizacja, ponieważ tego typu miejsca, mogą wyglądać zupełnie inaczej, ale trzeba przyznać, że mimo to potrafią zrobić na nas takie samo wrażenie.

Nie należy więc skupiać się tylko na małych przydomowych ogródkach, lecz popuścić wodzę wyobraźni i pomyśleć, jakby to się prezentowało, na szczycie luksusowego hotelu. Trzeba przyznać, że robiłoby to nie małe wrażenie na wielu ludziach, ale nic w tym dziwnego, skoro, tego typu miejsca, są niezwykłe same z siebie i bardzo często kojarzą nam się z luksusowym Dubajem, gdzie wszystko jest możliwe.

Trendy pozwalają nam na więcej

To że budownictwo się zmienia, jest widoczne od wielu lat. Tak naprawdę wszystkie te zmiany mają swoje oblicze, ale jednocześnie, jesteśmy w stanie docenić jakość poszczególnych rozwiązań, która daje nam wiele korzyści. Na pewno stworzenie ogrodu na dachu budynku, nie jest dzisiaj niczym niemożliwym i nie musimy być bogatym szejkiem, aby zrealizować taki projekt. Tak jeśli się odpowiednio postaramy, to jesteśmy w stanie zrobić coś podobnego, na dachu własnego budynku mieszkalnego, co z pewnością jest najlepszą opcją dla tych, którzy posiadają własny domek jednorodzinny. To może być naprawdę konkretny wybór, zwłaszcza, że przyczyni się między innymi, do poprawienia czynników śrowowiskowych w naszym otozeniu. Na pewno posiadanie roślin w tak wysokim miejscu pozwala nam o wiele skuteczniej neutralizować dwutlenek węgla, a jednocześnie przyczynić się do większej produkcji tlenu. Ogród na dachu budynku nie jest więc tylko i wyłącznie zachcianką, ale może to przyczynić się do poprawy warunków naszego życia.

Ekologia ma znaczenie

Dzisiaj każdy kto inwestuje w podobny projekt, musi się liczyć z tym, że budynek musi spełniać pewne normy wytrzymałościowe. Projekt musi być wykonany w taki sposób, aby poszczególne rośliny, były w stanie się utrzymać. Wydaje się to dość trudnym zadaniem, ale możemy się przyczynić do tego, jeśli postawimy na możliwie mocno nachylony dach. Jak się okazuje, taki wybór, może być bardzo konkretny, a jednocześnie pozwoli nam na położenie niskiej termoizolacji, co ochroni rośliny przed działaniem promieniowania UV. Taki wybór faktycznie daje nam szansę, na lepsze wykonanie, ale to od nas zależy, czy rzeczywiście nasz projekt, będzie w stanie spełnić pewne normy. Nie jest to wcale taka oczywista sprawa, dlatego musimy się mieć na baczności.

Dobry wybór na lata

Należy się cieszyć ponieważ zgodnie z prawem, ogród na dachu, nigdy nie zostanie uznany za samowolę budowlaną. Oznacza to, że nie potrzebujemy żadnych pozwoleń, na przeprowadzenie takiej zmiany. I to naprawdę działa wystarczy tylko spojrzeć. Wszystko funkcjonuje w myśl przepisów, które mówią że powierzchnia terenu biologicznie czynnego — rozumie się przez to grunt rodzimy pokryty roślinnością oraz wodą powierzchniową na działce budowlanej, a także 50% sumy nawierzchni tarasów i stropodachów, urządzonych jako stałe trawniki lub kwietniki na podłożu zapewniającym ich naturalną wegetację, o powierzchni nie mniejszej niż 10 m2. Tak więc możemy bez przeszkód zastosować takie rozwiązanie we własnym zakresie, nie martwiąc się o prawo.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij