Ogrodzenia systemowe – czym się charakteryzują?

Wybór ogrodzenia, które sprawdzi się zarówno w przypadku prywatnej posesji jak i przedsiębiorstw czy obiektów użyteczności publicznej generuje wiele pytań. Ogrodzenia systemowe to także połączenie nowoczesności w przystępnej cenie. Co warto o nich wiedzieć i dlaczego ogrodzenia panelowe są doskonałym ich przykładem?

Czym są ogrodzenia systemowe?

Ogrodzenia systemowe są wyrazem postępu technicznego i zaczynają wypierać uprzednio znane nam rozwiązania. Ten rodzaj ogrodzeń jest wygodny dla użytkownika z uwagi na prosty montaż i krótki czas oczekiwania na realizację. Z czego to wynika?

Otóż pod hasłem systemy kryją się gotowe moduły wymagające jedynie odpowiedniego połączenia z użyciem słupków. Z uwagi na to, że panele nie są wytwarzane stricte pod zamówienie konkretnego klienta i jego posesji – czas oczekiwania mocno się skraca, co usprawnia realizację.

Dzięki łatwemu montażowi można zająć się nim samodzielnie, także w przypadku dużych posesji – cały proces jest bowiem nieskomplikowany i składa się z powtarzalnych czynności, a to z kolei generuje oszczędność czasu i pieniędzy. Jak najbardziej można powierzyć to zadanie także fachowcom.

Czy ogrodzenia panelowe są drogie?

Nowoczesność systemów panelowych może wzbudzać skojarzenia, że ta innowacyjność na rynku ogrodzeń jest droga. Nic bardziej mylnego! Co prawda ceny takich paneli są zróżnicowane, jednak w ogólnym rozrachunku stanowią przykład ekonomicznych rozwiązań, które jednocześnie cechują się wysoką trwałością.

Jeżeli są wykonane z metalu, jak na przykład systemowe ogrodzenia panelowe – wówczas stają się trudne do sforsowania, a w przypadku ewentualnego uszkodzenia jednego z elementów – proces podmiany jest prosty i pozwala na dalsze oszczędności.

Rodzaje ogrodzeń systemowych

Można wyróżnić trzy główne typy ogrodzeń systemowych w kontekście użytych materiałów. Na rynku występują ogrodzenia drewniane, betonowe i metalowe. Co je wyróżnia?

Ogrodzenia systemowe z metalu

Ogrodzenia metalowe są typowym przykładem rozwiązań systemowych, a wśród nich wyróżniają się panele ogrodzeniowe.

Składają się ze stalowych drutów, a pod kątem konstrukcyjnym ich budowa opiera się na gotowych panelach, słupkach oraz dedykowanych obejmach. Dzięki temu montaż takich ogrodzeń odbywa się szybko i sprawnie.

Uniwersalny wygląd to z kolei zaleta pozwalająca na wykorzystanie tych systemów zarówno w przypadku przedsiębiorstw, zakładów produkcyjnych, obiektów użyteczności publicznej jak i prywatnych posesji.

Takie rozwiązania są jednocześnie trwałe i odporne na niekorzystne czynniki zewnętrzne.

Panele ogrodzeniowe 2D

Panele 2D tworzą proste pręty (druty poziome 6 lub 8 mm). Wyróżnia je wysoki poziom sztywności, co w efekcie przekłada się na odpowiednią wytrzymałość całej konstrukcji.

Szerokie możliwości wyboru zarówno w kontekście koloru jak i wysokości ogrodzenia oferuje firma JANMET, która specjalizuje się w wytwarzaniu takich zróżnicowanych rozwiązań jak właśnie ogrodzenia systemowe. Po adresem https://www.janmet-panele.pl/ogrodzenia/ znaleźc można szczegółową ofertę w zakresie ogrodzeń systemowych z paneli 2D.

Dzięki malowaniu proszkowemu ich powierzchnia jest dokładnie pokryta farbą, a proces cynkowania zabezpiecza ogrodzenia przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych.

Systemowe ogrodzenia z betonu

Nie tylko metal pozwala na stworzenie ogrodzeń systemowych – jest to możliwe także w przypadku wersji z betonu. Wówczas takie rozwiązania opierają się z reguły na kilku modułowych przęsłach 2 – 3, zależnie od wysokości konstrukcji.

Jak w tym przypadku przebiega montaż? W opozycji do ogrodzeń metalowych nie wykorzystuje się tutaj obejm, a słupki. Sprawne postawienie takiego systemu jest też możliwe dzięki zastosowaniu warstwy wiążącej między przęsłami.

Użyte tutaj płyty mogą być zarówno w wersji minimalistycznej, jak i bardziej wyrafinowanej, ze zdobieniami i dekoracjami.

Drewniane ogrodzenia systemowe

Ogrodzenia panelowe mogą być także wykonane z drewna – tutaj montaż odbędzie się z użyciem obejm i wkrętów. Takie drewniane panele wymagają cyklicznego impregnowania – regularne (co kilka lat) stosowanie tego kroku pozwoli na przedłużenie żywotności ogrodzenia.

Drewno od zawsze zachwyca swoim eleganckim, klasycznym wyglądem. Wyraża się to także w kosztach takiego rozwiązania – panele drewniane będą bowiem droższą opcją niż w przypadku metalu.

Ogrodzenia systemowe to najlepszy dowód na to, że połączenie takich wartości jak estetyka, przystępna cena i trwałość jest możliwe!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij