Ogrodzenie na budowę domu skutecznym zabezpieczeniem placu budowy

Ogrodzenie terenu budowy jest niezwykle ważne nie tylko dlatego, że pozwala zabezpieczyć wszelkie materiały i sprzęt pozostawiony na posesji, ale także uniemożliwia wejście na jej teren osobom postronnym, które mogłyby zrobić sobie krzywdę. Warto pamiętać, że niewłaściwe zabezpieczenie terenu jest przyczyną wielu wypadków, za które odpowiadać może właśnie inwestor. W jaki sposób skutecznie zabezpieczyć budowę? Dowiesz się tego, czytając dzisiejszy artykuł.

Montaż ogrodzenia prowizorycznego

Bardzo często na budowach domów jednorodzinnych zauważyć można prowizoryczne rozwiązania w postaci leśnej siatki na drewnianych stemplach wkopanych w ziemie. Ogrodzenia takie są mało trwałe i dość niebezpieczne. Wystarczy je dotknąć, by przekonać się, że cienka stalowa siatka nie stanowi skutecznego zabezpieczenia posesji. Problemem jest też sam montaż, który wymaga kopania głębokich otworów w ziemi. Najlepiej, gdyby były one jeszcze zabetonowane, co mocno podwyższa koszt całego ogrodzenia. Jeśli dodamy do tego problematyczny demontaż po zakończeniu inwestycji, wychodzi, że zdecydowanie lepiej skupić się na innych sposobach ogrodzenia terenu inwestycji. Właśnie z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na wynajem ogrodzenia tymczasowego, które nie dość, że jest proste w montażu, to jeszcze tanie i bardzo estetyczne.

Gotowe przęsła do samodzielnego montażu

Wynajmując przęsła ogrodzeniowe, można liczyć na solidny płot, który powstać może niemal w każdych warunkach w bardzo krótkim czasie. Zaletą takiego ogrodzenia jest bez wątpienia możliwość szybkiego zdemontowania wybranego fragmentu, a przecież bardzo często w trakcie budowy zdarza się sytuacja, gdy na posesję wpuścić musimy dużą maszynę czy samochód ciężarowy z materiałami. Wtedy wystarczy chwilowo usunąć kilka przęseł i nie ma problemu z wjazdem. W przypadku ogrodzeń z siatki leśnej sprawa jest mocno skomplikowana i czasem trzeba się mocno natrudzić, by ostatecznie wpuścić na budowę ciężki sprzęt. Wynajem ogrodzeń umożliwia więc dostęp do nowoczesnych ogrodzeń stalowych w bardzo korzystnej cenie. Warto dodać, że wiele firm wynajmujących takie rozwiązania jest w stanie samodzielnie zamontować przęsła i ogrodzić teren naszej posesji zgodnie z oczekiwaniami. Opłaty wcale nie są wysokie, dlatego każdy z nas może pozwolić sobie na taki luksus, by mieć pewność, że cała inwestycja jest należycie chroniona. Po zakończeniu budowy ogrodzenie ściągane jest w bardzo krótkim czasie, a nam pozostaje wykonać docelowy płot i cieszyć się pięknym domem.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij