Ogrzewanie sufitowe – jak to działa

Ogrzewanie sufitowe – jak to działa?

Ogrzewanie sufitowe jest rozwiązaniem, które w Polsce dopiero staje się popularne. Głównie docenia się komfort cieplny i oszczędności, jakie wynikają z zastosowania takiego typu ogrzewania. Dlatego dobrze będzie zapoznać się z charakterystyką ogrzewania sufitowego, by móc podjąć decyzję, czy również w naszym domu będzie sprawdzone.

Charakterystyka ogrzewania sufitowego

Ogrzewanie sufitowe zalicza się do ogrzewania płaszczyznowego, niskotemperaturowego. Najczęściej przyjmuje formę foliowych mat, zasilanych energią elektryczną, bądź jest też systemem rur połączonym z pompą ciepła lub z kotłem kondensacyjnym. Wówczas też traktowane jest jako ogrzewanie wodne. Montaż odbywa się w technologii suchej, kiedy to poszczególne elementy ogrzewania mocowane są na suficie podwieszanym. Może też przebiegać w technologii mokrej, gdzie instalacja umieszczana jest w warstwie tynku lub w stropie. Warto wymienić zalety ogrzewania sufitowego. Po pierwsze, nie ma potrzeby montowania grzejników, a samo ogrzewanie jest niewidoczne. Po drugie, sporych rozmiarów powierzchnia grzania nie jest niczym przysłonięta, co daje optymalne efekty i zapewnia komfort użytkownikom. Możliwa jest maksymalna emisja ciepła, ponieważ ogrzewanie nie jest zasłonięte meblami. Na dużą wydajność ciepła wpływa także to, że z sufitem nie ma bezpośredniego kontaktu. Inne zalety to: brak wpływu na aranżację wnętrz, ograniczenie ilości kurzu w powietrzu, przyjazne dla alergików, ogrzewanie elementów wyposażenia, które same oddają ciepło do otoczenia, łatwa możliwość regulacji temperatury, czy równomierny rozkład ciepła w pionie. To idealne rozwiązanie dla poddaszy o skośnym suficie, czy niskiej ścianie kolankowej.

Prawidłowa instalacja

Ogrzewanie sufitowe powinno być prawidłowo zamontowane, aby działało bez zarzutu. Dlatego, warto zdecydować się na usługi firmy Uponor, by spodziewać się doskonałych rezultatów. Na stronie internetowej uponor.pl można zapoznać się ze szczegółami montażu i zadecydować, czy ten typ ogrzewania będzie dla nas najodpowiedniejszy.

 

 

 

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij