Osuszanie domów metodą cięcia najlepszym rozwiązaniem na pozbycie się wilgoci

Właściciele domów, kamienic czy osoby sprawujące opiekę nad zabytkami niejednokrotnie spotkały się z problemem zawilgocenia murów. Obecne dostępne jest innowacyjne rozwiązanie, które pozwala całkowicie odciąć fundamenty od wilgoci podciągającej kapilarnie, i to aż po kres wytrzymałości budynku. Mowa tu o osuszaniu domów metodą cięcia, w której to położona na nowo zostaje izolacja w poziomie. Na czym konkretniej to polega? Jakie są zalety takiego rozwiązania? Wyjaśniamy te kwestie w poniższym artykule.

Osuszanie domów metodą cięcia – na czym to polega?

Na początku warto wyjaśnić, czym w ogóle jest osuszanie domu metodą podcięcia. A więc jest to nowoczesny sposób na pozbycie się wilgoci z murów. Co więcej jest to technologia, która pozwala na nową izolację zawilgoconych murów budynku. W tym celu stosuje się nacinanie łańcuchem widiowym tudzież liną diamentową. Wszystko po to, by osuszyć znacząco zawilgocone fundamenty. Jednak jak wspomniano, chodzi również o zabezpieczenie przed ponownym zawilgoceniem. Wykonuje się to poprzez włożenie w szczelinę odpowiedniej płyty wodoszczelnej.

Jak przebiega osuszanie domu metodą podcięcia?

Przystępując do osuszania murów domu metodą podcięcia, należy najpierw ustalić położenie przewodów oraz wszelkich przeszkód, a także znaleźć spojenie robocze w fundamencie z cegły. Następnie dochodzi do cięcia przy pomocy piły łańcuchowej w budulcu ceglanym, bądź przy użyciu piły z linią diamentową, jeśli ściana zbudowana jest z betonu, żelbetonu lub kamienia. Ziarenka diamentu, które znajdują się w widii, są niezwykle wytrzymałe i świetnie wycierają wszystkie surowce. W miejscu przecięcia zakłada się wodoszczelną płytę, często dodatkowo wzmocnioną włóknem szklanym. Tak jest w przypadku płyt poliestrowych, natomiast płyty polietylenowe pozbawione są tego wzmocnienia, jednak również dobrze chronią przed ponownym zawilgoceniem. Płyta musi wystawać z fundamentu na szerokość tynku. Kolejnym krokiem jest wbicie przy pomocy młotka klinów o stosownym rozmiarze we wcześniej wyciętą szczelinę. Ostatni etap to wprowadzenie zaprawy z cementu z dodatkami, koniecznie przy użyciu ciśnienia o mocy 5 bar. Dzięki temu zostaną uzupełnione wszelkie ubytki w murze.

Zalety osuszania domów metodą podcięcia

Osuszanie domów tym sposobem to:

  • szybkie i trwałe odcięcie od wilgoci podciągającej kapilarnie,
  • pozioma izolacja z wcześniej wspomnianych płyt jest odporna na korozję oraz wszelkie uszkodzenia,
  • osuszanie domów metodą cięcia nie przyczynia się w żaden sposób do ich osiadania, jest bezpieczne dla fundamentów,
  • atrakcyjna cena usługi, gdyż klient płaci za m2 powierzchni, jaka została zaizolowana;
  • szybkie i sprawne wykonanie. Oczywiście zależy to od rozmiarów domu oraz grubości muru. Średnio założenie nowej izolacji trwa kilka dni roboczych,
  • znacząco mniejsza utrata ciepła niż przed podcięciem,
  • brak konieczności wykonywania regularnych napraw czy remontów dotyczących fundamentów bądź tynków,
  • wieloletnia gwarancja wykonanej usługi.

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij