Parterówka - dlaczego wybrałem właśnie taki projekt domu jednorodzinnego

Parterówka – dlaczego wybrałem właśnie taki projekt domu jednorodzinnego?

Jak wiele młodych osób zadaje sobie to pytanie – w co zainwestować swoje lub świeżo pożyczone pieniądze? Jeśli wybierzemy projekt domu jednorodzinnego, to jaki typ będzie najbardziej odpowiedni? Po bardzo długich przemyśleniach postanowiłem podzielić się refleksją, dlaczego to właśnie budowa domu jednorodzinnego w formie parterówki jest aktualnie najbardziej atrakcyjna.

Projekt domu jednorodzinnego na dużej działce

Parterówka to zdecydowanie nie jest projekt domu jednorodzinnego dla każdego. Jego największym ograniczeniem jest to, że wymaga sporej przestrzeni do zagospodarowania. Z reguł więc tego typu zabudowa dominuje poza granicami miast. Jeśli więc poszukujemy ciszy i spokoju, a mamy do dyspozycji słuszny areał, to zdecydowanie możemy zacząć rozpatrywać budowę domu jednorodzinnego w takim wariancie.

Rozłożysta i prosta bryła jest przez architektów uważana za najbardziej wdzięczną. Koncepcje z okazałym dachem sprawiają, że dom wygląda dostojnie i mimo braku pięter, sprawia wrażenie optycznie bardziej majestatycznego. Czy taki luksus kosztuje więcej, niż pozostałe projekty domów jednorodzinnych? Otóż niekoniecznie… 

Budowa parterowego domu jednorodzinnego jest ekonomiczna

Decydując się na projekt domu jednorodzinnego w formie parterówki mamy większą szansę na szybką i tanią realizację. Prosta, nieskomplikowana bryła sprawia, że czas trwania realizacji inwestycji stanowczo się skraca. Ocieplenie oraz wykończenie domu parterowego jest zdecydowanie mniej kosztowne, niż w przypadku domów piętrowych. Nasza kieszeń jest więc mniej obciążona, a my sami minimalizujemy ryzyko niepoprawnie zrealizowanego projektu domu jednorodzinnego.

Budowa parterowego domu jednorodzinnego jest ekonomiczna

Fot. Dom parterowy – Pracownia-projekty.dom.pl/projekty_parterowe.html

Jednak oszczędności nie kończą się tylko na samej budowie domu jednorodzinnego. Jak mawia popularne porzekadło: czas to pieniądz! Z reguły w trakcie realizacji projektu domu jednorodzinnego zamieszkuje się w wynajętych lokalach, co także pochłania sporą część miesięcznego dochodu. Jeśli szybko zakończymy budowę domu jednorodzinnego, będziemy mogli czym prędzej przeprowadzić się do niego i odciążyć budżet z opłaty za wynajem tymczasowego lokalu. Parterówki znacząco na tym zyskują.

Projekt domu jednorodzinnego przyjazny osobom starszym i niepełnosprawnym

Im mniej skomplikowany układ w projekcie domu jednorodzinnego, tym jest on bardziej przystępny dla osób, u których poruszanie się jest utrudnione. Mowa tutaj szczególnie o osobach starszych oraz o różnym stopniu niepełnosprawności. Ograniczenie ilości przegród wewnętrznych oraz zrezygnowanie z klatki schodowej daje znacząco więcej swobody w poruszaniu się. Wybierając projekt domu jednorodzinnego dla rodziny wielopokoleniowej możemy zwrócić uwagę na to, by zawierał w sobie niezbędne udogodnienia.

Wśród deweloperów oraz inwestorów panuje dodatkowo przekonanie, że parterowe domy są zwyczajnie ciekawsze jeśli idzie o design i lepiej komponują się z aktualnymi trendami w kwestii architektury krajobrazu. Mnie wszystkie te argumenty wystarczyły, by wybrać idealny projekt domu jednorodzinnego.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij