Pomysły na tanie i dobre ogrodzenie

Dość często spotykamy się z potrzebą postawienia ogrodzenia tymczasowego lub ogrodzenia, które nie musi być bardzo reprezentacyjne i szukamy ekonomicznego rozwiązania. Tymczasowe ogrodzenie wykonujemy najczęściej na placu budowy, wtedy pieniądze mają duże znaczenie. Zwłaszcza gdy mamy dużą działkę do ogrodzenia. W poniższym artykule podamy najbardziej popularne rozwiązania tanich ogrodzeń.

Tanie ogrodzenia, lista propozycji:

Co prawda na rynku występują różnice cenowe, ale tutaj podamy propozycje od najtańszej do najdroższej.

  • ogrodzenie z siatki zgrzewanej
  • ogrodzenie z siatki ślimakowej
  • ogrodzenie z lekkich paneli ogrodzeniowych

Tanie ogrodzenia z siatki zgrzewanej

Stalowa, powlekana siatka zgrzewana E-Plast to nasza propozycja najtańszego ogrodzenia. Co prawda należy odpowiednio przygotować teren, ale w zasadzie zawsze istnieje taka konieczność. Zawsze na terenie znajdzie się coś do poprawienia.

Najtaniej wyjdzie wykonanie ogrodzenia z samej siatki E-Plast, bez podmurówki. Siatka będzie wtedy dotykać ziemi. Podmurówka jednak może być dobrym pomysłem – ochroni ona dół siatki przed korozją (wilgotna ziemia i trawa). W dodatku, jeśli mamy zwierzęta lub na naszym terenie występują dzikie zwierzęta to podmurówka skutecznie zapobiegnie podkopom.

W dodatku, możemy przy ogrodzeniu posadzić rośliny, mogą to być popularne tuje ale winogrona też zamaskują ogrodzenie i wnętrze naszej działki przed wzrokiem osób postronnych. Ale pamiętajmy, najlepiej wybrać rośliny zielone cały rok, wtedy zawsze będziemy mieć zapewnioną prywatność. I nie będziemy musieli grabić liści.

Tanie ogrodzenia z siatki ślimakowe

Siatki ślimakowe mogą być ocynkowane bądź ocynkowane i powlekane. Chociaż zdarzają się siatki powlekane bez ocynku – te mocno odradzamy. Są one droższe od siatek zgrzewanych powlekanych ze względu na większą masywność. Są one z reguły wykonane z grubszego drutu ( nie mówimy o tanich siatkach z marketu – są one bardzo lekkie), razem z powleczeniem dającym grubość około 3.1 mm. Siatki ślimakowe łatwiej założyć na pofalowanym terenie. Siatka będzie się opierać dołem na ziemi bądź podmurówce.

Znów możemy do ogrodzenia z tej siatki dodać podmurówkę, zwiększy to koszt ogrodzenia ale zyskamy dwie rzeczy: Po pierwsze, dół siatki będzie chroniony przed korozją, po drugie – nic nie podkopie się pod naszym ogrodzeniem. Oczywiście i w tym przypadku możemy posadzić przy ogrodzeniu żywopłot, uatrakcyjni on wygląd naszej działki i zapewni nam prywatność.

Solidne ogrodzenia z paneli

Ogrodzenie panelowe będzie najdroższe spośród trzech tu proponowanych. Ale też wygląda nowocześnie i ma inną estetykę niż ogrodzenie z siatek. 

Panele ogrodzeniowe są popularne ze względu na atrakcyjność cenową w połączeniu z ładnym, estetycznym wyglądem i łatwością montażu. Istnieje wiele ich wzorów i można zamówić odpowiedni dla Siebie kolor ( Przy większych zamówieniach ). Lekkie panele ogrodzeniowe są wykonane z drutu 4 mm (cieńszych nie polecamy) Warto też wybrać panele ocynkowane i malowane proszkowo – są one o wiele trwalsze niż panele tylko malowane bądź tylko ocynkowane. Tak samo jak w poprzednich propozycjach – możemy dobrać tutaj podmurówkę spełniającą tą samą rolę.

Mam nadzieję, że artykuł okazał się pomocny. Oby pomógł w dokonaniu wyboru czym ogrodzić interesującą nas działkę. Jeśli poszukujesz siatek ogrodzeniowych lub paneli do zbudowania taniego ogrodzenia zachęcam do zapoznania się z ofertą sklepu internetowego z siatkami: Siatkowy.com

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij