Potrzebne wykopy pod fundament domu? Zgłoś się do nas

Jedną z pierwszych prac, jakie przeprowadza się podczas budowy domu jednorodzinnego, są wykopy fundamentów. Można je wykonać na własną rękę. Niemniej na pewnych sprawach nie warto oszczędzać. Źle przeprowadzone prace ziemne mogą bowiem sprawić, że budynek zostanie źle posadowiony. Dlatego od razu warto skorzystać z usług profesjonalistów. O czym pamiętać na etapie wykopów pod fundamenty?

Wykopy pod fundamenty domu – dlaczego powinni je wykonać fachowcy?

Odpowiednie przygotowanie gruntu pod budowę domu to podstawa. W przeciwnym razie może dojść do niewłaściwego posadowienia budynku, co grozi nawet jego zawaleniem. Dlatego warto zadbać o to, aby wykopy pod fundamenty zostały wykonane z należytą starannością. Ograniczy to ryzyko wystąpienia wad konstrukcyjnych w przyszłości.

Podczas budowy domu systemem gospodarczym wykopy najczęściej przeprowadza się przy wykorzystaniu łopaty. To wymagająca wysiłku metoda, która zabiera sporo czasu, nawet do kilku dni. Profesjonaliści wykonują prace ziemne przy użyciu minikoparki. Najczęściej jest ona wyposażona w łyżkę o szerokości od 30 centymetrów do 1 metra.

Zastosowanie specjalistycznego sprzętu pozwala szybko i precyzyjnie wykonać wykopy pod fundamenty domu. Najczęściej prace nie trwają dłużej niż jeden dzień. W porównaniu z metodą gospodarczą to zdecydowana oszczędność czasu i wysiłku.

Jakie wymogi muszą spełnić wykopy pod fundamenty?

Żeby budynek był właściwie posadowiony, wykopy pod fundamenty muszą spełniać określone wymogi. Po pierwsze, dno wykopu musi być węższe niż jego szerokość na poziomie gruntu. Po drugie, należy je wykonać na odpowiedniej głębokości. Fundamenty muszą bowiem znajdować się poniżej strefy zamarzania.

Jak więc widać, podczas wykonywania wykopów pod fundament domu należy pamiętać o szeregu kwestii. Zlecając prace ziemne specjalistom, zyskujesz pewność, że wszystkie wymogi zostaną zachowane. Profesjonalny, a zarazem szybki efekt jest wart każdej ceny. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób powierza to zadanie specjalistom.

Zapraszamy po więcej informacji: wykopy Kraków.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij