Problemy związane z urządzaniem małej łazienki

Problemy związane z urządzaniem małej łazienki

Problem urządzenia małej łazienki spędza sen z oczu wszystkim osobom, którą pragną zaaranżować ją w sposób funkcjonalny, a zarazem zgodny ze stylistyką pozostałych pomieszczeń. Jak zatem zaprojektować wnętrza łazienkowe, aby być w pełni zadowolonym z efektu końcowego?

Płytki łazienkowe – na co zawracać uwagę?

Mała łazienka wymaga optycznego powiększenia i wzbogacenia o elementy, które odwrócą uwagę od niewielkiej powierzchni. Jedną z najważniejszych kwestii jest dobór odpowiednich płytek.

Glazura i płytki podłogowe mają kolosalne znaczenie dla budowania atmosfery wnętrza, dlatego warto poświęcić im nieco więcej uwagi. Czernie, brązy i głębokie szarości mogą wydawać się przytulne i klimatyczne, acz nie sprawdzają się w pomieszczeniach blokowych, pogłębiając wrażenie „zamknięcia”.

Zdecydowanie najlepszym wyborem są jasne i pastelowe barwy z drobnymi motywami, np. w formie akantu. Płytki nie wymagają dodatkowych zdobień i mogą być nieco ciemniejsze niż glazura naścienna. Wiele osób decyduje się także na wybór gresu, który można położyć zarówno na podłodze, jak i ścianie, tworząc jednolitą przestrzeń.

Jak optycznie powiększyć niewielkie wnętrza?

Bardzo ważnym elementem wnętrza łazienkowego jest lustro, które najlepiej umieścić naprzeciwko drzwi. Wszelkie przezroczyste i półprzezroczyste materiały, a także luksfery, mogą być usytuowane na przeciwległych ścianach, dzięki czemu mamy wrażenie podwójnej perspektywy.

Kolejną kwestią jest sposób mocowania urządzeń sanitarnych. W małych łazienkach doskonale sprawdzi się montaż na stelażach i wiszące miski ustępowe. Schowanie sanitariatów w ścianie i ich zabudowa optycznie powiększają łazienkę i wywołują lepszy efekt wizualny.

Oczywiście, tego typu rozwiązania są droższe i nastręczają większych trudności zwłaszcza, jeżeli nastąpi awaria, bądź też będziemy musieli wymienić poszczególne elementy armatury, a tym samym naruszyć płytki i glazurę.

Kabina prysznicowa czy wanna – co wybrać?

Przechodząc do kwestii kabiny prysznicowej, warto zastanowić się, czy chcemy kabinę zamykaną, głęboki brodzik z zasłonką, czy też standardowych rozmiarów wannę.

Zdecydowanie najtrafniejszą opcją jest kupno brodzika z zasłonką. W ofercie producentów znajdziemy brodziki o głębokości dochodzącej do 20 cm, co sprawia, że korzystanie z nich jest bardzo wygodne.

Prysznic z zabudową może być niewygodny w użytkowaniu i krępować ruchy użytkownika, który musi także uważać, aby nie uszkodzić delikatnej obudowy i stale dbać o czystość drzwi prysznicowych.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij